Нардепи зі «Слуги народу» й ОПЗЖ блокують закон про заборону московського патріархату

Джерело: Ірина Геращенко/Facebook

Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко заявила, що народні депутати з фракції “Слуга народу” і представники ОПЗЖ блокують законопроєкт про заборону церкви московського патріархату.

“До кінця 2023 року церковний закон не приймуть! Й питання не лише в кількості поправок, їх можна було б за кілька днів розглянути. “Слуги” і ОПЗЖ знайшли більш творчий підхід. Вони звернулися до спікера Стефанчука з вимогою направити законопроєкт на експертизу Венеціанської комісії”, – йдеться у дописі.

За словами Геращенко, в електронній системі документообігу парламенту видно, що нині 50 депутатів підписали це звернення. Водночас автор ініціативи Андрій Мотовиловець “з самого початку не був прихильником виносити церковний законопроєкт в порядок денний, мотивуючи це свободою совісті й невтручанням держави в справи церковні”.

“Жодні доводи, що у випадку РПЦ мова не про церкву, а про нацбезпеку, довго не працювали”, – зауважила нардепка.

При цьому вона додала, що серед 50 підписантів є майже усі представники ОПЗЖ.

“Тепер “слуги” мотивують свої дії міжнародною реакцією, мовляв, серед наших партнерів, в тому числі в США є критика цих законопроєктів, які лобісти московських попів подають на Заході як гоніння на церкву”, – наголосила Геращенко.

Серед переліку депутатів, які підписали лист до голови ВРУ Руслана Стефанчука, зокрема Артем Культенко, Ольга Савченко, Артем Дмитрук, Євген Шевченко, Сергій Литвиненко, Максим Павлюк, Павло Халімон, Антоніна Славицька, Степан Чернявський, Максим Перебийніс та інші.

  • Український журналіст, блогер, публіцист та громадсько-політичний діяч, співзасновник партії “Демократична Сокира” Віктор Трегубов прокоментував ухвалення Верховною Радою законопроєкту №8371 про заборону релігійних організацій, пов’язаних із Російською Федерацією.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.