«Нас Більше»: на окупованих територіях проходить акція руху спротиву

Джерело: Жовта стрічка
Рух спротиву на тимчасово окупованих територіях України “Жовта стрічка” 12 червня проводить акцію “Нас Більше”, аби показати, що жителі тимчасово окупованих територій України не здаються і продовжують свій спротив за будь-яких умов.
Так, у “День Росії” в численних окупованих містах і селах українці демонструють, що паспорти РФ нічого не позначають, а люди в окупації чекають на Україну та ЗСУ.
В Криму участь в акції взяли жителі Севастополя, Сімферополя, Ялти, Алушти, Євпаторії, Бахчисараю, Керчі, Армянська, Сак.
Рух спротиву вказує, що на півострові примусова паспортизація триває найдовше. Там неможливо вижити без російського паспорта, а люди, народжені після 2000 року, взагалі не мали опції не отримувати цей окупаційний документ.

Джерело: Жовта стрічка
До акції долучились і жителі окупованих територій Донецької та Луганської областей. Зокрема, йдеться про такі міста:
Донецьк, Жданівка, Макіївка, Горлівка, Дебальцеве, Маріуполь, Харцизьк, Торецьк, Сніжне, Шахтарськ, Алчевськ, Перевальськ, Артемівськ, Антрацит, Брянка, Рубіжне, Сіверськодонецьк, Луганськ, Ровеньки, Лисичанськ, Старобільськ, Сватове, Лутугіне.

Джерело: Жовта стрічка

Джерело: Жовта стрічка
На окупованих територіях Херсонщини та Запоріжжя взяли участь українці з Нової Каховки, Таврійська, Генічеська, Скадовська, Мелітополя.
Переглянути цей допис в Instagram
Рух спротиву вказує, що без паспорта у людей немає доступу до ліків, до інфраструктури, до зв’язку, інтернету, навіть до житла та майна.
“Реальність така, що російський паспорт, нав’язаний силою, тиском і погрозами, ніяк не корелює з вірністю і лояльністю місцевих мешканців. Паспорт може бути Росії, але вірність – завжди Україні”, – підкреслює “Жовта стрічка”.
Рух вказує, що навіть якщо людину змусили отримати паспорт РФ для виживання на тимчасово окупованих територіях, вона залишається громадянином України, і держава не вважає її зрадником чи злочинцем лише через наявність такого паспорта.
Примусова видача паспортів російської федерації місцевому населенню є порушенням норм міжнародного гуманітарного права і воєнним злочином, який підпадає під юрисдикцію міжнародних судів.
“Вчергове нагадуємо усім, хто в окупації: російські паспорти не роблять з вас зрадників, по значущості для України вони не коштують навіть паперу, на якому вони надруковані. Україна ніколи не звинувачуватиме жертв, лише злочинців. А злочинці – це російські окупанти та їхні активні посіпаки, на яких чекає суд і кара.”
- Попри 11 років окупації, активісти руху “Жовта стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.
- Розслідування журналістів CNN виявило, як російська пропаганда використовує блогерів для просування пропаганди про нібито “щасливе” життя в окупованому Маріуполі.
- В Україні запрацювала освітньо-інформаційна платформа для жителів тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.