NASA може відкласти на кілька років висадку астронавтів на Місяць

Джерело: CNN

Програма NASA Artemis (“Артеміда”), спрямована на висадку астронавтів на Місяці протягом поточного десятиліття, можуть відтермінувати. У NASA повідомили, що місія Artemis III, яка передбачає висадку людей на Місяць, тепер не буде реалізована принаймні до вересня 2026 року, хоча раніше її планували на 2025 рік.

Головною причиною є затримки у розробці компанією SpaceX ракетно-космічної системи Starship. Йдеться про гігантський засіб транспортування, призначений для перевезення астронавтів з місячної орбіти на південний полюс натурального супутника. Торік проводили два випробувальні польоти, але вони завершилися вибухами.

Також необхідно розв’язати питання доставки необхідної кількості палива для місячного політ.

Віцепрезидентка SpaceX Джесіка Дженсен заявила журналістам, що до лютого SpaceX може отримати необхідні дозволи від регулятора на третій випробувальний політ Starship.

Представники NASA також повідомили, що очікують затримок у розробці скафандрів, які астронавти будуть використовувати під час пребування на Місяці. Розробка SpaceX Starship та скафандрів спричинили затримки в місії Artemis III.

Крім того, є проблеми з підготовкою капсули “Оріон”, де астронавти будуть перебувати під час польоту. За даними NASA, обвуглився й несподівано зруйнувався теплозахисний щит, який захищає”Оріон” від пожежі, під час повторного випробувального входу апарату в атмосферу Землі. Інцидент трапився у 2022 році.

Також тривають роботи над системою життєзабезпечення капсули “Оріон”.

Після місії Artemis III, запланованої на висадку астронавтів на Місяць у поточному десятилітті, NASA має намір виконати Artemis IV у 2028 році. Ця місія передбачає відправлення астронавтів на космічну станцію Gateway, яка обертатиметься навколо Місяця. Основною метою програми Artemis є забезпечення постійної присутності людини на Місяці. Такі самі цілі визначає собі і Китай, який планує висадити своїх астронавтів на місячну поверхню до завершення поточного десятиліття.

Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.

Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.

Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.

Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.

Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.