«Наш обов’язок – пам’ятати»: як політики сьогодні згадували Голодомор
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з найжахливіших трагедій в історії нашого народу. Цей день нагадує про мільйони знищених життів і про обов’язок пам’ятати, аби таке більше ніколи не повторилося.
Слова українських високопосадовців про геноцид підкреслюють важливість цієї пам’яті:
“Наш обов’язок – пам’ятати, згадувати й говорити світу правду про жорстокий злочин, про геноцид, який був здійснений проти українців.
Світла пам’ять усім жертвам: дорослим і дітям – безневинним жертвам голодоморів” — написав Президент України Володимир Зеленський на своїй сторінці.
“Вшановуємо памʼять жертв Голодомору — геноциду українського народу.
Зло з москви мусить бути покаране!”, — підписав свої світлини начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов.
“Страшний геноцид забрав мільйони життів. Не дав народитися цілому поколінню синів та дочок України. У свідків цієї трагедії, яким вдалося вижити, поселив страх, безсилля та відчай, відібравши волю до опору”, — написав п’ятий президент України та засновник політичної партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко. “Ніхто не здатен знищити українську волю, гідність та свободу”.
Голова фракції політичної партії ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко нагадала про важливість традиції запалювати свічку у пам’ять про всіх загиблих під час голодоморів у своєму дописі.
“Ця трагедія є жахливим свідченням жорстокості тоталітарних режимів. У 1930-х роках сталінський режим намагався знищити українців штучним голодом, а сьогодні путінська росія використовує війну і терор, прагнучи зламати й поневолити нашу націю. Проте ми вистоїмо, станемо сильнішими та обов’язково змусимо агресора відповісти за всі скоєні злочини. Аби не допустити повторення трагедій у майбутньому”, — написав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Міністерство внутрішніх справ України на чолі з Ігорем Клименко також взяло участь у заходах присвячених Дню пам’яти жертв Голодомору. Про це написали на своїй сторінці.
“Згадуючи сьогодні жертв Голодоморів, впізнаємо почерк психічно хворого злочинця — серійного масового вбивцю на ім’я росія. Не змінився ні спосіб дій, ні мета, ні ступінь божевілля. Але ми мусимо пам’ятати кожен його злочин, щоб змусити платити, щоб не повторити власних помилок”, — прокоментував міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
“Нині ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Ці злочини влаштувала на нашій землі російська імперія, яку б назву вона не носила. Незасуджене зло породжує ще більше зло: у ХХІ столітті нащадки непокараних убивць знову намагаються знищити нас усіма наявними засобами. Росіяни вкотре вдаються до практики геноциду, але їхні зусилля марні, адже пам’ять про мільйони невинних жертв живе в наших серцях і спонукає до подальшої боротьби. Світла пам’ять усім жертвам російського терору”, — написали Сухопутні війська України.
“Сьогодні наші свічки освітлюють пам’ять мільйонів загублених доль. Дітей, що не встигли вирости, матерів, чиї колискові стихли навіки, чоловіків, які не змогли врятувати свої родини, цілих сіл, що назавжди замовкли у темряві голоду…” — Держприкордонслужба України.
“У загальнонаціональну хвилину мовчання щороку в четверту суботу листопада ми вшановуємо пам’ять мільйонів безневинних жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. По всьому світові сьогодні у віконцях осель, офісів, дипломатичних установ горітиме Свічка пам’яті. Ми пам’ятаємо. Кожен вогник – це вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє”, — також написало на офіційних сторінках Міністерство зовнішніх справ України.
У загальнонаціональну хвилину мовчання щороку в четверту суботу листопада ми вшановуємо пам’ять мільйонів безневинних жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
- До Дня пам’яті жертв Голодоморів Букви зібрали історії читачів про трагедії їхніх родин.
Триває 1243-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили мільйон осіб.
Бійці підрозділу Головного управління розвідки Міноборони України “Легіон Свобода Росії” успішно провели засідку на бойовиків Росгвардії з підрозділу “Ахмат” поблизу села Велика Білозерка в тимчасово окупованій Запорізькій області.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 липня. Від початку доби на фронті відбулося 115 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.