«Наша мета на наступний рік – локалізація виробництва озброєнь в Україні», – Умєров
Джерело: Міноборони
Міністр оборони України Рустем Умєров під час британсько-української конференції з оборонної промисловості у Києві повідомив, що метою Міноборони на 2024 рік є локалізація виробництва озброєнь в Україні.
Під час конференції Рустем Умєров зазначив, що Велика Британія є одним з найбільших партнерів та союзників України. Зокрема він подякував за всю надану зброю, яка дозволила Україні вистояти у перші дні повномасштабного вторгнення РФ, а також й сьогодні дозволяє звільняти українські землі.
Очільник Міноборони закликав британські оборонні компанії використати українські умови – можливість перевірки зразків у бою, швидкий відгук від військових – для прозорої та ефективної співпраці з українськими виробниками.
“Ми зацікавлені у прямих угодах з британськими виробниками, готові підписувати довгострокові контракти”, – зазначив Рустем Умєров.
А також підкреслив, що на наступний рік у бюджет Міністерства оборони України на статтю “озброєння, військова техніка та боєприпаси” для ЗСУ виділяється 255 мільярдів гривень.
“Нашим викликом є не лише створення та розвиток технологій, а і їхнє масштабування”, – резюмував Рустем Умєров.
- Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.
- Міністр оборони Рустем Умєров під час зустрічі із новим послом Туреччини в Україні Левентом Більгеном запропонував приєднатися до “морської коаліції” для зміцнення безпеки у Чорному морі.
- Міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі й обговорив перспективи співпраці з японськими компаніями у царині високих технологій.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.