Наші підрозділи «не лише сидять в обороні, а втілюють контратакуючі заходи» – Жорін
Джерело: Максим Жорін/Telegram
Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.
“Ситуація під Авдіївкою дуже складна. Активні наступальні дії ворог продовжує здійснювати – і вдень, і вночі. Основний напрямок, де пі**ри тиснуть зараз – лінія населених пунктів Бердичі-Орлівка, також дуже активні бої в районі Красногорівки”, – зазначив Жорін.
Він наголосив, що російські окупанти намагаються закріпити позиції на захоплених територіях “величезною кількістю піхоти”.
За словами заступника командира, українські підрозділи “не лише сидять в обороні, а втілюють контратакуючі заходи”.
- 3-ю окрему штурмову бригаду скерували до Авдіївки з процесу відновлення, який не завершили. Бійці вже з перших днів зрозуміли, що на цьому напрямку росіяни застосували величезну кількість підрозділів. Сил ЗС РФ може вистачити на захоплення декількох населених пунктів.
- Вночі 17 лютого Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про відвід ЗСУ з Авдіївки на вигідніші позиції.
- У Першому окремому штурмовому батальйоні “Вовки Да Вінчі” ім. Дмитра Коцюбайла прокоментували вихід ЗСУ з Авдіївки Донецької області.
- Аналітики ISW припускають, що російські окупаційні війська намагатимуться завадити виходу Збройних сил України з Авдіївки на Донеччині.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.