«Ми можемо втратити все, але символи житимуть після нас»: «Вовки да Вінчі» про Авдіївку

Джерело: “Вовки да Вінчі”/Facebook

У Першому окремому штурмовому батальйоні “Вовки Да Вінчі” ім. Дмитра Коцюбайла прокоментували вихід ЗСУ з Авдіївки Донецької області.

Як нагадали в батальйоні, саме в Авдіївці сім років тому, у 2017-му, розмістилася база “Вовків Да Вінчі”.

Фото: Вовки да Вінчі

На початку повномасштабного вторгнення в будівлю штабу батальйону поцілила авіабомба. На місці влучання, серед руїн залишилася лише вціліла статуя Богородиці, стіна з символом підрозділу та портрет Степана Бандери.

“Тепер повернути дім” — зовсім не абстрактна фраза для кожного з Вовків. Ми можемо втратити все, але символи будуть жити після нас. Авдіївка — місце слави українського воїна. За кожен метр землі ворог заплатив кровʼю сповна. І ще кратно заплатить у майбутньому. А нам тепер належить довга дорога додому: з шевроном Вовків, під захистом Богородиці та в імʼя ідеї самостійної соборної держави — нас там чекатимуть”, – йдеться в повідомленні.

Фото: Вовки да Вінчі

Нагадаємо, вночі 17 лютого Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про відвід ЗСУ з Авдіївки на вигідніші позиції.

Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський зреагував на рішення Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського вивести українських захисників з Авдіївки, назвавши його “правильним”.

За словами аналітиків Інституту вивчення війни, російські війська вперше тимчасово встановили обмежену та локалізовану перевагу в повітрі, що надало можливість здійснити наступальну операцію із захоплення Авдіївки.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.