Росія захопила Авдіївку завдяки перевазі в повітрі – ISW

Джерело: ISW

За словами аналітиків, російські війська вперше тимчасово встановили обмежену та локалізовану перевагу в повітрі, що надало можливість здійснити наступальну операцію із захоплення Авдіївки.

За словами речника української бригади, яка діє поблизу Авдіївки, противник випустив 60 плануючих бомб КАБ по українських позиціях в Авдіївці за минулу добу. Тоді як український військовий, який діє в цьому районі, додав, що російські сили випустили до 500 плануючих бомб по Авдіївці за останні дні.

Своєю чергою, командувач Таврійської групи військ ЗСУ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що загарбники 14 лютого завдали 73 авіаудари на Таврійському напрямку, що є рекордною кількістю, оскільки російські війська посилили тактичний розворот в Авдіївці.

Також пов’язаний з Кремлем один з військових блогерів 17 лютого заявив, що російські війська за останні 48 годин випустили 250 плануючих бомб FAB тільки в одному районі Авдіївки. Російські джерела зазначали, що використання росіянами плануючих бомб дозволило їм подолати українську оборону в Авдіївці.

Як зауважили аналітики, з початку 2023 року ворог поступово збільшив використання плануючих бомб, але нещодавнє масове застосування плануючих бомб в Авдіївці — це перший випадок, коли російська авіація застосувала ці бомби в масштабі для забезпечення безпосередньої підтримки з повітря піхотним військам, які наступали.

Російський інструктор “Шторм-З” розповів, що армійцям Збройних сил РФ раніше було важко наносити масові авіаудари під час операцій ближньої авіаційної підтримки, додавши, що операції російської авіації в Авдіївці стануть сповіщенням про зміну тактики противника в інших місцях уздовж лінії фронту.

“Здатність Росії завдавати ці масові удари протягом кількох днів на найбільш активній ділянці лінії фронту свідчить про те, що українські сили не змогли перешкодити їм у доступі до повітряного простору навколо Авдіївки, і російські сили, ймовірно, використали цю тимчасову локалізовану перевагу в повітрі, щоб полегшити захоплення більшої частини поселення”, – йдеться в матеріалі.

При цьому фахівці вважають, що повторювана тимчасова локалізована та обмежена російська перевага в повітрі, ймовірно, дозволить російським військам більш агресивно просуватися вздовж лінії фронту.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.

У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.

У фінському місті Тампере закривають музей Леніна, який пропрацював 78 років.