Наскільки Путін готовий йти на територіальні поступки у переговорах – оцінка ISW

Джерело: ISW

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) оцінили, наскільки президент РФ Володимир Путін готовий йти на територіальні поступки в можливих переговорах.

“Президент Росії Володимир Путін і російські високопосадовці продовжують відкидати умови переговорів, запропоновані США, і вимагати від України відмовитися від територій, які Росія не окупує. У своєму зверненні до колегії Федеральної служби безпеки (ФСБ) 27 лютого Путін заявив, що Росія продовжить посилювати операції ФСБ на Донбасі та в “Новоросії”, – кажуть аналітики.

Того ж дня речник Кремля Дмитро Пєсков також заявив, що Донбас і так звана “Новоросія” є “невіддільною” частиною Росії.

Російські посадовці раніше визначали “Новоросію” як всю територію на сході та півдні України (включно з Харківською, Дніпропетровською, Одеською та Миколаївською областями), хоча її точні кордони викликають суперечки серед російських ультранаціоналістів.

Путін раніше вимагав, щоб Україна віддала повністю Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області, хоча російські війська не окупували значну їх частину. Путін та інші російські офіційні особи регулярно вказували, що вони прагнуть вийти на адміністративні межі цих 4 областей.

“Нові офіційні заяви Росії про те, що вигаданий регіон “Новоросія” є частиною Росії, вказують на те, що Путін зберігає свої максималістські територіальні амбіції і не бажає пропонувати територіальні поступки. Російські війська наразі окупували невелику частину Харківської області та Кінбурнську косу в Миколаївській області і намагаються просунутися до кордону з Дніпропетровською областю, і Кремль може використати окупацію Росією обмеженої території в цих областях як фальшиву передумову для того, щоб вимагати від України відмовитися від ще більшої території”, – вважають у ISW.

Аналітики Інституту кажуть, що Путін залишається незацікавленим у добросовісних переговорах, які вимагають компромісів, і вважає, що зможе досягти своїх військових цілей у середньо- та довгостроковій перспективі.

Водночас державний секретар США Марко Рубіо заявив 26 лютого, що якщо Росія “висуває максималістські вимоги, які [Росія] знає, що вони не можуть бути виконані”, то Сполучені Штати знатимуть, що Путін не “серйозно” ставиться до участі в переговорах.

Того ж дня президент США Дональд Трамп повторив, що Росії доведеться піти на поступки в мирних переговорах, а 27 лютого знову сказав, що Штати “безумовно, намагатимуться повернути якомога більше [території], наскільки це можливо, назад [Україні].”

  • Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна не вступить в НАТО, але він намагатиметься повернути “якомога більше земель”.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Російський диктатор Володимир Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї проти України – і робить ставку на те, що світ цього не зупинить. Про це пише військовий експерт та колишній командир британських хімічних військ Геміш де Бреттон-Гордон у колонці для The Telegraph.