Настоятелю храму УПЦ МП на Хмельниччині оголосили підозру через вихваляння Путіна

Джерело: Служба безпеки України 

На Хмельниччині правоохоронці оголосили підозру настоятелю одного з храмів Шепетівської єпархії УПЦ Московського патріархату. Його звинувачують у вихвалянні діяльності президента РФ Володимира Путіна і виправданні збройної агресії Росії проти України.

За інформацією Служби безпеки України, клірик активно підтримував військові дії Росії, зокрема під час літургій, де він публічно вихваляв Путіна та звинувачував українську владу в ініціації бойового протистояння.

Окрім того, настоятель активно розповсюджував на своїй сторінці в соціальній мережі “Вконтакте” російські пропагандистські матеріали, що дискредитують Україну.

За словами представників СБУ, такі дії клірика сприяли дестабілізації соціально-політичної обстановки в регіоні та відповідали інтересам країни-агресора. Фахівці, які провели експертизу, підтвердили злочинний характер дій настоятеля.

Нині йому висунуто обвинувачення за двома статтями Кримінального Кодексу: порушення рівноправності громадян та виправдання збройної агресії проти України. Йому може загрожувати до 5 років ув’язнення. Розслідування справи триває.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.