Наступного року уряд розширить інструменти підтримки бізнесу – Мінекономіки
Джерело: Міністерство економіки України
Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час виступу на Export Credit Forum 2023 заявила, що у наступному році уряд розширить інструменти підтримки бізнесу, особливо переробної галузі, та залучення інвестицій в реальний сектор економіки.
“Ми будемо стимулювати переробну промисловість, сприятимемо залученню інвестицій у реальний сектор і будемо посилювати несировинний експорт. Наш пріоритет — переорієнтація економіки із сировинної на переробну. Така сама трансформація має відбутись і в структурі експорту. Нині частка переробної промисловості становить близько 35%. Прагнути потрібно до 70–80%”, – наголосила Юлія Свириденко.
За її словами, у 2024 році уряд розширить програми підтримки бізнесу, в першу чергу того, що працює в переробній сфері та виготовляє продукцію з доданою вартістю.
Зокрема, продовжить діяти програма доступного кредитування під 5-7-9%, буде збільшено фінансування грантової програми для переробних підприємств, за якою можна отримати до 8 млн грн на розвиток, та програми мікрогрантів на започаткування або розширення власної справи.
Також наступного року уряд планує акцентувати на підтримці великих інвестиційних проєктів та розвитку індустріальних парків.
Крім того, міністерка нагадала про роботу щодо страхування воєнних ризиків, зокрема, українським Експортно-кредитним агентством, мандат якого нещодавно було розширено і воно тепер зможе страхувати інвестиції українських компаній. ЕКА також є частиною глобального механізму страхування суден, які експортують товари морем.
Також Юлія Свириденко зазначила, що зараз гостро стоїть питання щодо розблокування перевезень через західний кордон.
Відтак, за оперативними даними Держмитслужби, у листопаді обсяги експорту української продукції сягнули 9,2 млн тонн. На вантажний транспорт припало 783 тисячі тонн.
Найбільший обсяг експорту проходив через польський кордон — 282 тисячі тонн. І цей обсяг на 40% менше, ніж до того, як почали страйкувати польські перевізники. На деяких пунктах пропуску, таких як “Ягодин – Дорогуск», “Рава-Руська – Хребенне” експорт майже завмер, або впав удвічі.
- Кабінет міністрів України створив новий механізм страхування суден від воєнних ризиків, які експортують та імпортують в Україну морем.
- Велика Британія долучиться до розробки та реалізації Європейським банком реконструкції та розвитку пілотного проєкту страхування від воєнних ризиків в Україні.
- Міжнародне агентство з гарантування інвестицій Всесвітнього банку (MIGA) застрахувало від воєнних ризиків перші інвестиційні проєкти, які втілюватимуть в Україні.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.