Наступного тижня Блінкен відвідає Чехію та Молдову, де обговорить підтримку України

Джерело: Reuters

Державний секретар США Ентоні Блінкен наступного тижня відвідає Чехію і Молдову, де обговорить підтримку Україні та візьме участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Празі.

Помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джеймс О’Браєн повідомив журналістам, що на зустрічі будуть підготовлені рішення, які приймуть на липневому саміті НАТО у Вашингтоні.

“Ми не очікуємо, що Україну запросять приєднатися до НАТО, але ми думаємо, що буде суттєва демонстрація підтримки України, оскільки вона працює, щоб виграти війну”, — сказав О’Браєн.

Він додав, що підтримка включатиме допомогу у здійсненні реформ, необхідних для приєднання України до ЄС та НАТО.

О’Браєн також прокоментував заяви Путіна про нібито готовність до перемовин про припинення війни.

“Ми не бачимо, що президент Путін зараз зацікавлений у мирі. Ми завжди зацікавлені в тому, щоб, коли Україна готова до миру, вона була здатна зробити це на умовах, які є успішними для України”, — сказав він.

Згідно із заявою, Блінкен також зустрінеться з міністром закордонних справ Чехії Яном Ліпавським та іншими високопосадовцями для обговорення подальшої підтримки України, спільної оборонної модернізації та поглиблення енергетичних зв’язків.

Перебуваючи в Молдові, Блінкен обговорить підтримку США прогресу країни у вступі до ЄС та енергетичну безпеку, йдеться у заяві.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.