Насувається третя глобальна рецесія за 20 років – Axios
Джерело: Axios
У світовій економіці прогнозують третю глобальну рецесію. З часів Другої світової війни таких криз вже було дві: фінансова криза 2008-2009 років і економічні наслідки пандемії COVID-19 у 2020 році.
Якщо тарифи Трампа залишаться в силі, і особливо якщо на них відреагують відповідними заходами з боку країн, проти яких вони спрямовані, це може призвести до третього подібного економічного потрясіння за останні 17 років, повідомляє Axios.
Якщо нові тарифи складатимуть в середньому 29%, американським імпортерам доведеться сплачувати близько 1 трильйона доларів на рік, що становить приблизно 7 300 доларів на одне домогосподарство.
Наслідки цього будуть відчутними, оскільки імпорт США різко зменшиться. Але якщо американський імпорт різко впаде, це призведе до втрати ключового рушія світової економіки, особливо для таких залежних від експорту країн, як Німеччина та Китай.
Запровадження 54%-вого тарифу на китайський імпорт спричинить не лише економічні втрати, але й збільшить рівень бідності серед малозабезпечених сімей, які вже залежать від доступних товарів з Китаю.
Зазначається, що світові акції різко впали після заяви Трампа, але не так сильно, якби вважалося, що тарифи будуть повністю впроваджені та залишаться на довгий час.
- 2 квітня президент США Дональд Трамп повідомив про запровадження взаємних мит на товари з усіх країн щонайменше на 10%. Світові лідери вже зреагували на такий крок.
-
Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав торгових партнерів США не робити кроків у відповідь на нові мита президента Дональда Трампа.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не схвалює дій російського лідера Володимира Путіна, зокрема — обстрілів мирних міст та вбивств цивільного населення. Відповідно, це була перша заява глави Білого дому після комбінованої атаки РФ по українським містам у ніч на 25 травня.
Французька прокуратура вивчає заяву двох груп, котрі називають себе “анархістами” та стверджують, що відповідальні за масштабне знеструмлення на південному сході країни.
25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.
Російський військовий флот викрав естонський хвильовий буй, який належить Інституту морських систем Талліннського технічного університету. Буй для вимірювання хвиль розташовувався за 50 кілометрів від Гіюмаа в естонській економічній зоні.
Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.