Насильство чоловіка щодо жінки є циклічним – віцепрезидентка ГО «Ла Страда-Україна»

Джерело: Букви

Віцепрезидентка ГО “Ла Страда-Україна” Катерина Бороздіна наголосила, що майже у 100% випадках чоловік, який вдарив жінку і не поніс за це покарання, зробить це знову.

Про це вона заявила на вебінарі ГО “Жінки в медіа” у співпраці з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення у межах проєкту “Розірвати коло: Як висвітлювати тему домашнього насильства без стереотипів”, відповідаючи на питання шеф-редакторки видання “Букви” Владіслави Чорної.

Владіслава поставила питання, як правильно комунікувати випадки, коли жінка, після фізичного насильства з боку чоловіка, через певний час повертається до нього.

У відповідь Катерина Бороздіна зауважила, що повертатись до чоловіка, який застосував фізичне насилля – це особистий вибір постраждалої жінки.

При цьому вона наголосила, що варто публічно висвітлювати те, що якщо насильство трапилось одного разу – воно повторюватиметься регулярно.

“Насильство – циклічне. І коло насильства одне і теж саме: акт агресії, кроки до примирення, які вчиняє кривдник, “медовий місяць”, коли кривдник там бубочка, (дарує) подарунки і все інше. Тому що він у такий спосіб – це психологічно доведено – знімає з себе відповідальність, що він вчинив насильство. Але потім все одно наступає знову роздратування кривдника, акт агресії і вчиняється акт насильства. Це завжди буде так”, – пояснила вона.

За словами Катерини Бороздіної, лише в 1%-2% випадках, коли хоча б раз було вчинено насильство, вдруге воно не вчиняється.

Та зазвичай, якщо кривдник вдарив жінку, відчув безкарність і отримав пробачення – фактично 100%, що він вчинить насилля знову.

Катерина Бороздіна резюмувала, що саме про це потрібно говорити, тому що змусити жінку не повертатись до кривдника – неможливо, і вона сама повинна ухвалити таке рішення.

“Але чим більше ми будемо про це говорити, тим вірогідніше, що жінка, от під таким суспільним тиском, вже не повернеться до нього (кривдника) а буде будувати своє життя”, – резюмувала вона.

ДОВІДКА: у випадку домашнього насильства в Україні цілодобово та безоплатно діє “гаряча лінія” за коротким номером 15-47. За цим номером приймають звернення від усіх заявників, надають інформаційну, психологічну та юридичну консультації.

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону +38 (044) 284-19-43 (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).

За номером 116-123 (з мобільного) та 0800-500-335 (зі стаціонарного) діє національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації.

Номер 116-111 (з мобільного) або 0-800-500-225 (зі стаціонарного) – національна гаряча лінія для дітей та молоді.

Номер 0-800-213-103 – контактний центр системи безоплатної правничої допомоги.

У Харкові підприємець зі стартовим пістолетом на автомобілі Tesla напав на транспорт та працівників ТЦК. Він намагався викрасти військовзобов’язаного.

Українська фристайлістка Анастасія Новосад (лижна акробатка) не повернеться до виступів на рівні Кубка світу.

Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР).  Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.

Правоохоронці розкрили контрабанду предметів розкоші в Україну.

Влада Каліфорнії почала розробку “плану Маршалла”, спрямованого на відновлення Лос-Анджелеса після природних пожеж.