National Geographic показав найкращі фото 2024 року

Джерело: National Geographic

Американський канал National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото.

До списку потрапила світлина Берті Грерові, на якій зображено пташеня імператорського пінгвіна. Птах наближається до краю скелі та стрибає в крижану воду з висоти понад 15 метрів. У цей час його “родичі” стоять позаду.

За словами представників National Geographic, на знімку вдалося вперше в історії зафіксувати таку поведінку птахів. Унікальне зображення створили за допомогою дрона.

Фото: National Geographic

У Техасі (США) фотограф Бабак Тафреші зазнімкував приблизно 10 мільйонів мексиканських вільнохвостих кажанів у польоті. На фото тварини після заходу сонця вилітають зі своєї домівки узгодженим потоком, аби попоїсти.

“Ви думаєте, що, можливо, це закінчиться за 10 хвилин, але їхній політ триває дві години”, – розповів автор фото.

Фото: National Geographic

На світлині американської фотожурналістки Амі Вітале, яка також увійшла до підбірки, вчений тримає в долонях 70-денний плід рідкісного північного білого носорога, якого зачали шляхом штучного запліднення.

У світі залишилося лише дві особини цих звірів, й обидві – самиці. Тому вчені вдалися до такого методу запліднення, щоб вберегти вид від вимирання.

Фото: National Geographic

У Гватемалі Пітер Фішер сфотографував вулкан Фуего, який майже безперервно вивергається з 2002 року.

Фото: National Geographic

На світлинах, які зробив Метьє Палі, видно святиню на горі Памір, що в Таджикистані. За цим місцем доглядають місцеві жителі, які є мусульманами-ісмаїлітами.

Багато років тому на святиню, прикрашену рогами козлів та овець, впало дерево. Однак місцеві залишили його там лежати, як цього і вимагає звичай.

Фото: National Geographic

Райан Тідман зазнімкував нерест тихоокеанського оселедця поблизу острова Ванкувер (Канада).

Фото: National Geographic

У Замбії Джаспер Дуст “спіймав” у кадрі наслідки аварії на шосе, що призвела до загибелі слона та людини. Там тварини часто перетинають дорогу, щоб дістатися до річки Замбезі – єдиного джерела води у спекотні сухі місяці.

Фото: National Geographic

Прасанджет Ядав зробив знімок тигра під час його “патрулювання” заповідником в Індії. Тварина відрізняється від інших своїм унікальним забарвленням – його надзвичайно широкі чорні смуги називають результатом генетичної мутації.

Фото: National Geographic

Ральф Лорен, американський модельєр, сьогодні увійшов в історію, ставши першим дизайнером, який отримав Президентську медаль Свободи — одну з найвищих державних нагород США.

Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 4 січня. Загалом, від початку доби відбулося 149 бойових зіткнень.

1 січня в Каменському районі Воронезької області розбився вертоліт Мі-28. Інцидент стався близько 18:00, коли літальний апарат впав і загорівся в полі.

У Львові стартували підготовчі роботи до зведення першого крематорію на заході України. Комплекс вартістю 200 млн грн спроєктувала команда з Маріуполя, яка працює в Берліні. Місце освятив священник УГКЦ.