National Geographic зняв документалку про «Титанік» до роковин трагедії лайнера

Джерело: The Hollywood Reporter

14 квітня виповнюється 113 років від катастрофи корабля “Титанік”. До роковин трагедії американський телеканал National Geographic зняв документальний фільм “Титанік: Цифрове воскресіння”.

Як зазначається, у 90-хвилинній документальній стрічці режисера Ентоні Геффена використовується “ексклюзивний доступ до передової технології підводного сканування, зокрема 715 тис. цифрових зображень”. Завдяки цьому команді вдалося відтворити “повномасштабну цифрову копію 1:1, точну до болта”.

За допомогою дистанційно керованих транспортних засобів під назвами “Ромео” та “Джульєтта” протягом трьох тижнів фахівці зібрали 16 терабайтів даних. На сам аналіз група витратила два роки.

Для фільму аналітик “Титаніка” Паркс Стівенсон, металург Дженніфер Хупер і капітан морського судна Кріс Хірн вивчили “уламки зблизька на повномасштабній колосальній світлодіодній об’ємній сцені, обходячи корабель у місці його останнього спочинку”.

Одна із знахідок експертів – відкритий паровий клапан, який підтверджує свідчення очевидців про те, що корабельні інженери залишалися на своїх постах у котельні понад дві години після удару, підтримуючи рівень електропостачання та дозволяючи надсилати бездротові сигнали SOS.

Фрагменти корпусу також засвідчили, що “Титанік” не розколовся чітко на дві частини. За словами фахівців, лайнер “жорстоко розірвало”, “прорвавши каюти першого класу, де, можливо, шукали притулку видатні пасажири, такі як Дж. Дж. Астор і Бенджамін Гуггенхайм, коли корабель тонув”.

Команда також зробила відкриття щодо першого офіцера “Титаніка” Вільяма Мердока. Очевидці розповідали, що бачили, як офіцер застрелив одного або двох чоловіків під час спроб прорватися на рятувальну шлюпку, а потім застрелився сам. Однак, на думку експертів, сканування знайшло докази, які виправдовують першого офіцера Мердока, якого довго називали боягузом. Його звинувачували в тому, що він покинув своє місце в одній із класичних рятувальних шлюпок для жінок, дітей і першого офіцера.

Відкриття припускає, що екіпаж Мердока “готував спуск за кілька хвилин до того, як правий борт був затоплений, що підтверджує свідчення другого офіцера Чарльза Лайтоллера про те, що Мердока знесло в море”.

Прем’єра документального фільму запланована на 11 квітня.

Чотири людини загинули і одна зазнала важких травм через обрив канатної дороги півдні Італії.

Експорт російської арктичної нафти до Китаю різко зріс у квітні завдяки перевантаженню нафти з одного судна на інше.

Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які продовжують воєнний стан та мобілізацію.

У партії дитячого харчування, завезеного в Україну, виявили охратоксин А. У зв’язку із цим всю партію відкликали та вилучили з обігу для подальшого знищення.

У селі Лалово Мукачівського району Закарпатської області внаслідок вибуху гранати загинуло двоє людей.