НАТО готове до розміщення американської бази проти балістичних ракет у Польщі

Джерело: Reuters

Західний військовий альянс оголосив, що нова база протиповітряної оборони США на півночі Польщі, призначена для виявлення та перехоплення атак балістичних ракет як частина ширшого протиракетного щита НАТО, готова до місії.

Виступаючи на полях саміту НАТО у Вашингтоні, глава альянсу Єнс Столтенберг заявив, що готовність бази є важливим кроком для трансатлантичної безпеки перед лицем зростаючої загрози, яку представляють балістичні ракети.

“Як оборонний альянс ми не можемо ігнорувати цю загрозу. Протиракетна оборона є важливим елементом для основного завдання НАТО щодо колективної оборони”, — додав він.

За даними НАТО, система під назвою Aegis Ashore базується в місті Редзіково на півночі Польщі та здатна перехоплювати балістичні ракети малої та середньої дальності.

Протиракетний щит союзників призначений для захисту європейських громадян, території та військ від атак балістичними ракетами.

Інші ключові елементи щита включають другий об’єкт Aegis Ashore у Румунії разом із есмінцями ВМС США, що базуються в іспанському порту Рота, і радар раннього попередження, розташований у турецькому місті Куреджик.

У НАТО кажуть, що Aegis Ashore є суто оборонним. Близько 200 військовослужбовців дислокуються на двох пунктах перехоплення в Польщі та Румунії, а база в румунському місті Девеселу діє з 2016 року.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.