НАТО має бути готове, що РФ розпочне «екзистенційну» війну проти країн Балтії – посли країн

Джерело: The Telegraph

Посли країн Балтії заявили, що НАТО має бути готове до того, що Росія розпочне “екзистенційну” війну проти країн Балтії, “замасковану хуртовиною дезінформації”.

Посли Естонії, Латвії та Литви у Великій Британії заявили, що Росія може “швидко розвернутись” від України, щоб вторгнутися в Балтику.

Вони додали, що жорстокі дії Володимира Путіна щодо України викликають у трьох країн “найтемніші спогади” про окупацію за часів Сталіна.

Посол Естонії Вільяр Лубі, посол Латвії Івіта Бурмістре та тимчасова повірена у справах Литви Ліна Зігмантайте написали спільну статтю з нагоди 20-ї річниці вступу своїх країн до НАТО.

Посли заявили, що приєднання до Альянсу означає, що їхні країни ніколи не мали “сильнішої колективної безпеки”, ніж сьогодні, але “ми не стикалися з більш страшною загрозою”.

Звернувшись до інших європейських країн, які применшили ризик Росії, вони сказали: 

“Наші попередження про приховану та зростаючу загрозу зі Сходу були надто легко відкинуті в деяких столицях союзників. Ми знали тоді, як і сьогодні, що тільки колективна оборона може гарантувати безпеку в Європі. Цього нам бракувало в 1930-х роках, і ми заплатили високу ціну; таку, яку зараз платять українці”.

Посли заявили, що “муки”, які зараз зазнає Україна у вигляді “депортації, тортур, викрадення дітей”, пробудили в їхніх країнах “власні найтемніші спогади та страхи” – очевидне посилання на радянську окупацію балтійських держав, яка почалася в 1940 році.

“Ми чітко усвідомлюємо, що військова економіка Росії та загартована в боях армія можуть швидко повертатися з півдня на захід. Ми згодні з оцінками розвідки про те, що різкий стратегічний виклик нашій обороні та стримуванню може виникнути лише через три роки або навіть менше. У нас на східному березі Балтійського моря мало природних кордонів і нікуди відступати”.

Щоб стримати Росію, вони закликали до “швидшого прийняття рішень” в НАТО та до того, щоб усі члени “інвестували в сили та обладнання, щоб втілити в життя нові оборонні плани альянсу”.

Щодо України вони сказали, що Росії “не можна дозволити перемогти”. Посли заявили, що вступ України до НАТО в майбутньому не лише захистить країну від подальшої російської агресії, але й зміцнить Альянс, оскільки такий “загартований у боях союзник як Україна зробить важливий внесок у нашу безпеку”.

“Чіткий шлях до членства України має бути пріоритетом для 75-річчя саміту альянсу у Вашингтоні цього літа”, – додали вони.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.