НАТО має намір відкрити офіс зв’язку у Швейцарії

Джерело: Swissinfo

За даними ЗМІ, після того, як у вересні 2022 року уряд Швейцарії дав своє схвалення, міністерство закордонних справ вже готується до відкриття офісу зв’язку. Альянс НАТО тепер повинен надіслати офіційний запит до Швейцарії.

Як розповіли у виданні, рішення про відкриття нового офісу в Женеві пояснюється бажанням НАТО поглибити співпрацю з Організацією Об’єднаних Націй та іншими міжнародними організаціями, про що Альянс повідомив у липні на саміті у Вільнюсі (Литва).

За словами професора Женевського інституту міжнародних відносин Девіда Сильвана, це спосіб для Альянсу стати фізично ближчим до великої кількості дипломатів у Женеві.

“Це одна з багатьох ознак того, що НАТО зараз починає переорієнтовуватись. І не лише, як випливає з назви, у Північній Атлантиці, а й в Африці і навіть Азії”, – прокоментував він.

При цьому стверджується, що в такому контексті присутність у Женеві полегшила б його завдання.

Водночас, на думку Сильвана, присутність НАТО не повинна зашкодити іміджу нейтралітету Женеви, де багато неурядових організацій вже працюють над питаннями безпеки. Він також переконаний, що Женева не застрахована від збройних конфліктів, що відбуваються в решті світу.

Тепер залишається отримати офіційне схвалення швейцарського уряду, після того, як буде подано офіційний запит.

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.