НАТО підозрює, що РФ мінує критичну інфраструктуру ЄС, — The Times

Джерело: The Times

У НАТО підозрюють, що Росія може  мінувати критично важливу підводну інфраструктуру Європейського Союзу у Північному морі, повідомляє The Times.

Інформація надійшла від компаній, що управляють ключовими нафтовими та газовими установками, трубопроводами, електричними та телекомунікаційними кабелями.

Журналісти зауважили, що після вторгнення до України російські спецслужби зосередилися на кількох ключових об’єктах, зокрема на кабелях електропостачання та телефонних лініях, а також на нафтових і газових трубопроводах. Якщо раніше для шпигунства використовувалися переважно дослідницькі або військові кораблі, то останнім часом у цій ролі частіше зустрічаються невійськові судна.

“За даними служб безпеки Бельгії, жодних доказів мінування кабелів у територіальних водах Бельгії чи Нідерландів у Північному морі не було знайдено. Однак на початку війни в Україні вибухівку виявили на одному з британських кабелів”, — заявив представник бельгійського підрозділу, який займається морською безпекою Томас Де Шпігелере.

За даними журналістів, за останні 10 років російські судна здійснили 945 підозрілих дій. З них щонайменше 749 відбулися в радіусі одного кілометра від трубопроводів у Північному морі. Ще 72 підозрілі дії сталися поблизу електричних кабелів, а 124 — у районах з телекомунікаційними кабелями.

“Інформація про місце проходження кабелів і трубопроводів є вкрай потрібною росіянам, якщо вони хочуть зробити диверсію на системах енергетичних комунікацій, під’єднатися до кабелів зв’язку або маніпулювати ними”, — йдеться у матеріалі.

  • Після того, як країни ЄС масово вислали 600 російських шпигунів-дипломатів, столиця Австрії стала новим центром російського шпигунства в Європі.
  • Європейські спецслужби попередили уряди своїх країн про плани Росії щодо здійснення диверсій по всьому європейському континенту.
  • Німецька прокуратура повідомила, що в країні заарештували двох громадян Німеччини та Росії за ймовірну підготовку диверсійних атак

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 липня. За добу відбулося 99 бойових зіткнень, з яких 22 на цей час ще тривають.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 липня. Від початку доби відбулося 133 бойові зіткнення.