НАТО підозрює, що РФ мінує критичну інфраструктуру ЄС, — The Times

Джерело: The Times
У НАТО підозрюють, що Росія може мінувати критично важливу підводну інфраструктуру Європейського Союзу у Північному морі, повідомляє The Times.
Інформація надійшла від компаній, що управляють ключовими нафтовими та газовими установками, трубопроводами, електричними та телекомунікаційними кабелями.
Журналісти зауважили, що після вторгнення до України російські спецслужби зосередилися на кількох ключових об’єктах, зокрема на кабелях електропостачання та телефонних лініях, а також на нафтових і газових трубопроводах. Якщо раніше для шпигунства використовувалися переважно дослідницькі або військові кораблі, то останнім часом у цій ролі частіше зустрічаються невійськові судна.
“За даними служб безпеки Бельгії, жодних доказів мінування кабелів у територіальних водах Бельгії чи Нідерландів у Північному морі не було знайдено. Однак на початку війни в Україні вибухівку виявили на одному з британських кабелів”, — заявив представник бельгійського підрозділу, який займається морською безпекою Томас Де Шпігелере.
За даними журналістів, за останні 10 років російські судна здійснили 945 підозрілих дій. З них щонайменше 749 відбулися в радіусі одного кілометра від трубопроводів у Північному морі. Ще 72 підозрілі дії сталися поблизу електричних кабелів, а 124 — у районах з телекомунікаційними кабелями.
“Інформація про місце проходження кабелів і трубопроводів є вкрай потрібною росіянам, якщо вони хочуть зробити диверсію на системах енергетичних комунікацій, під’єднатися до кабелів зв’язку або маніпулювати ними”, — йдеться у матеріалі.
- Після того, як країни ЄС масово вислали 600 російських шпигунів-дипломатів, столиця Австрії стала новим центром російського шпигунства в Європі.
- Європейські спецслужби попередили уряди своїх країн про плани Росії щодо здійснення диверсій по всьому європейському континенту.
- Німецька прокуратура повідомила, що в країні заарештували двох громадян Німеччини та Росії за ймовірну підготовку диверсійних атак
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.
У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.