НАТО підозрює, що РФ мінує критичну інфраструктуру ЄС, — The Times

Джерело: The Times

У НАТО підозрюють, що Росія може  мінувати критично важливу підводну інфраструктуру Європейського Союзу у Північному морі, повідомляє The Times.

Інформація надійшла від компаній, що управляють ключовими нафтовими та газовими установками, трубопроводами, електричними та телекомунікаційними кабелями.

Журналісти зауважили, що після вторгнення до України російські спецслужби зосередилися на кількох ключових об’єктах, зокрема на кабелях електропостачання та телефонних лініях, а також на нафтових і газових трубопроводах. Якщо раніше для шпигунства використовувалися переважно дослідницькі або військові кораблі, то останнім часом у цій ролі частіше зустрічаються невійськові судна.

“За даними служб безпеки Бельгії, жодних доказів мінування кабелів у територіальних водах Бельгії чи Нідерландів у Північному морі не було знайдено. Однак на початку війни в Україні вибухівку виявили на одному з британських кабелів”, — заявив представник бельгійського підрозділу, який займається морською безпекою Томас Де Шпігелере.

За даними журналістів, за останні 10 років російські судна здійснили 945 підозрілих дій. З них щонайменше 749 відбулися в радіусі одного кілометра від трубопроводів у Північному морі. Ще 72 підозрілі дії сталися поблизу електричних кабелів, а 124 — у районах з телекомунікаційними кабелями.

“Інформація про місце проходження кабелів і трубопроводів є вкрай потрібною росіянам, якщо вони хочуть зробити диверсію на системах енергетичних комунікацій, під’єднатися до кабелів зв’язку або маніпулювати ними”, — йдеться у матеріалі.

  • Після того, як країни ЄС масово вислали 600 російських шпигунів-дипломатів, столиця Австрії стала новим центром російського шпигунства в Європі.
  • Європейські спецслужби попередили уряди своїх країн про плани Росії щодо здійснення диверсій по всьому європейському континенту.
  • Німецька прокуратура повідомила, що в країні заарештували двох громадян Німеччини та Росії за ймовірну підготовку диверсійних атак

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський спростував заяву лідера РФ Володимира Путіна про оточення українських військових у Курській області, назвавши це “відвертою дезінформацією”.

Євросоюз остерігається, що у випадку перемоги Дональда Трампа на виборах президента США він послабить санкції проти Росії. Відтак зараз у блоці думають над тим, як закріпити обмеження проти країни-агресорки.

Німецький політик Родеріх Кізеветтер закликав Захід зреагувати на участь північнокорейських військових у війні проти України шляхом військової відповіді. Він наголосив, що потрібно надати Україні крилаті ракети Taurus і JASSM, посилити ППО на заході країни та розглянути можливість відправки військових для навчання.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 157 бойових зіткнень.

24 жовтня Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду дійшла висновку, що Монголія не співпрацювала під час арешту і видачі Володимира Путіна всупереч положенням Римського статуту, чим завадила діяльності Суду.