НАТО планує створити посаду спецпосланця в Україні – Foreign Policy

Джерело: Foreign Policy

НАТО планує cтворити посаду свого спеціального посланця в Україні. Новий представник координуватиме підтримку альянсом України, включно з потоками військової допомоги Києву з різних західних країн.

Альянс НАТО обмірковує плани щодо призначення нового постійного представника у Києві, оскільки планує збільшити довгострокові зобов’язання перед Україною на тлі війни країни проти Росії, попри нові попередження Москви про ескалацію.

Джерела видання повідомили, що посаду “старшого цивільного представника” Північноатлантичного альянсу в Україні можуть представити вже на ювілейному  саміті блоку у липні.

Відповідний крок дозволить НАТО надіслати політичні сигнали і Україні, і Росії. Дехто з представників альянсу привітали таку ініціативу. Тоді як інші назвали призначення спецпосланця “втішним призом” для країни, котра прагне вступити до альянсу.

Це частина втішного призу, який ми всі намагаємося створити, — зазначив один з офіційних осіб НАТО. — Це ще один приклад того, що ми робимо замість того, що насправді хоче від нас Україна.

Призначення спецпосланця НАТО обговорюють як частину широкого пакета заходів підтримки України в її боротьбі з російською агресією.

Найбільші прихильники України в Європі, особливо в країнах Східної Європи, наполягали на тому, щоб країна отримала офіційне запрошення приєднатися до НАТО як повноправного члена на майбутньому саміті, однак, Сполучені Штати та Німеччина заблокували цю спробу. Питання про те, коли запрошувати Україну до НАТО і фактично розпочати процес вступу, залишається гострою темою серед офіційних осіб альянсу.

Зауважимо, представники України та НАТО на засіданні, яке відбулось у Польщі, погодили план роботи на травень 2024 року для активізації пропозицій до Вашингтонського саміту Альянсу в липні цього року.

Довідка. Рада Україна – НАТО – орган, що координує відносини України та НАТО, створений на Вільнюському саміті 2023 року. До 2023 року функції Ради України – НАТО виконувала Комісія Україна – НАТО.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.