Україна та НАТО створюють першу в історії спільну інституцію – JATEC
Джерело: Міноборони
Країни Північноатлантичного альянсу та Україна створюють Спільний центр з аналізу, підготовки та освіти.
“Досвід України на полі бою, цінні уроки, отримані нашими військами з 2014 року і зокрема з початку повномасштабного вторгнення – здатні зробити нас стійкішими до майбутніх загроз. Для нас JATEC – це можливість посилити розробку нових технологічних підходів у підготовці до майбутніх загроз”, – заявив міністр оборони Рустем Умєров на засіданні Ради Україна – НАТО.
Рішення про запуск JATEC (NATO-Ukraine Joint Analysis, Training and Education Centre) ухвалили за результатами засідання Ради Україна – НАТО на рівні міністрів оборони.
Завданнями Центру стануть:
- спільний аналіз та узагальнення досвіду у сфері оборони та безпеки;
- удосконалення системи підготовки та військової освіти;
- сприяння підвищенню взаємосумісності;
- розвиток спроможностей Сил оборони України.
Заступник міністра оборони України з інституційного розвитку Станіслав Гайдер наголосив, що це перша спільна інституція Альянсу та України. За його словами, фінальна мета – досягнення повної взаємосумісності Збройних сил України та сил країн НАТО.
“Я хотів би висловити свою глибоку вдячність усім, хто брав участь у підготовці, особливо Міжнародному секретаріату НАТО, Польщі та Німеччині”, – сказав міністр оборони Рустем Умєров на засіданні Ради Україна – НАТО.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що європейські члени НАТО та Канада збільшили витрати на оборону до рекордного рівня.
- Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.
- На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
НАТО не піддасться на російські погрози і продовжить активну підтримку України, заявив Генсекретар альянсу Марк Рютте під час свого першого візиту до місії НАТО в Вісбадені, котра має на меті повністю взяти на себе координацію військової допомоги Києву.
Силам оборони вдалося зупинити просування російської армії під містом Селидове на Донеччині, зазначив експерт видання з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке. Оборону на цій ділянці фронту тримає 15-та бригада Нацгвардії України Кара-Даг.
Представник РПЦ, митрополит Єкатеринбурзький та Верхотурський Євген назвав повномасштабну війну РФ проти України процесом “лікування”, тоді як Росія, за його словами виступає в ролі “хірурга”, який проводить операцію, щоб видалити “щось, що несе в собі смерть”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 189 бойових зіткнень. Найгарячіше сьогодні на Курахівському, Покровському та Лиманському напрямках.
У Центрі протидії дезінформації повідомили, що російські пропагандисти поширюють фейк про те, що у храмі ікони Божої Матері Української Православної Церкви у Вінниці нібито проводять вечірки зі світломузикою.