НАТО прагне зміцнити досвід боротьби з безпілотниками

Джерело: AL Jazeera

Представники 57 компаній відвідали військову базу в нідерландському місті Вредепіль, щоб представити свої системи керівництву НАТО.

Системи, які вони пропонують, розроблені для протидії загрозам, починаючи від готових безпілотників, доступних для громадськості, і закінчуючи іранськими безпілотниками “Shahed”, які використовуються російськими військовими.

За словами Людвіга Фрухауфа, керівника німецької фірми DDTS, що спеціалізується на захисті від безпілотників, “найкращий спосіб знищити “Shahed” — реактивний літак”, тобто дрон з реактивним двигуном.

Він пояснив, що безпілотник з реактивним двигуном, який летить зі швидкістю 500 кілометрів на годину, зможе перехопити гвинтовий “Shahed-136”, який рухається зі швидкістю 180 кілометрів на годину. А реактивні пристрої дешевші, ніж зазвичай використовувані засоби захисту ракетного типу.

Фрухауфа зазначив, що у деяких випадках найкращим методом є зловити або перенаправити дрон. 

Інша німецька компанія Argus Interception розробила щось на зразок “рибальської мережі”, яка буде використовуватися проти ворожих пристроїв.

Ціль спочатку має бути виявлена радаром, камерою або частотами моніторингу, які використовуються для її наведення. Після виявлення запускається дрон-перехоплювач, який запускає мережу над ворожим дроном, дозволяючи його захопити. Це особливо корисно для захисту аеропортів, сказав керівник Argus Interception Крістіан Шенінг.

Жодного українського офіцера на навчаннях з боротьби з безпілотниками не було. 

Але НАТО веде “постійні дискусії” з Україною щодо цих питань, сказав Клаудіо Палесті, науковий експерт НАТО. 

“Та й самі українці весь час впроваджують інновації на місцях”, – сказав він.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.