НАТО прагне зміцнити досвід боротьби з безпілотниками
Джерело: AL Jazeera
Представники 57 компаній відвідали військову базу в нідерландському місті Вредепіль, щоб представити свої системи керівництву НАТО.
Системи, які вони пропонують, розроблені для протидії загрозам, починаючи від готових безпілотників, доступних для громадськості, і закінчуючи іранськими безпілотниками “Shahed”, які використовуються російськими військовими.
За словами Людвіга Фрухауфа, керівника німецької фірми DDTS, що спеціалізується на захисті від безпілотників, “найкращий спосіб знищити “Shahed” — реактивний літак”, тобто дрон з реактивним двигуном.
Він пояснив, що безпілотник з реактивним двигуном, який летить зі швидкістю 500 кілометрів на годину, зможе перехопити гвинтовий “Shahed-136”, який рухається зі швидкістю 180 кілометрів на годину. А реактивні пристрої дешевші, ніж зазвичай використовувані засоби захисту ракетного типу.
Фрухауфа зазначив, що у деяких випадках найкращим методом є зловити або перенаправити дрон.
Інша німецька компанія Argus Interception розробила щось на зразок “рибальської мережі”, яка буде використовуватися проти ворожих пристроїв.
Ціль спочатку має бути виявлена радаром, камерою або частотами моніторингу, які використовуються для її наведення. Після виявлення запускається дрон-перехоплювач, який запускає мережу над ворожим дроном, дозволяючи його захопити. Це особливо корисно для захисту аеропортів, сказав керівник Argus Interception Крістіан Шенінг.
Жодного українського офіцера на навчаннях з боротьби з безпілотниками не було.
Але НАТО веде “постійні дискусії” з Україною щодо цих питань, сказав Клаудіо Палесті, науковий експерт НАТО.
“Та й самі українці весь час впроваджують інновації на місцях”, – сказав він.
- 23 вересня на Миколаївщині завдяки силам та засобам протиповітряної оборони повітряного командування “Південь” знищено 2 російські розвідувальні БпЛА “Орлан-10”.
- У ніч на 23 вересня російські окупаційні війська здійснили атаку безпілотників по Україні.
- Протягом доби, 23 вересня, ворог завдав 5 ракетних та 44 авіаційних ударів, здійснив 22 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Відбулось 15 бойових зіткнень.
- 23 вересня російські окупанти вивели в Чорне море на бойове чергування додаткові надводні ракетоносії.
- Речниця оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк прокоментувала ракетну атаку на штаб ЧФ РФ у тимчасово окупованому Севастополі. За її словами, російських загарбників чекає ще чимало таких “сюрпризів”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.