НАТО приховує тріщини після того, як Зеленський втратив холоднокровність – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

У вівторок, 11 липня, президент України Володимир Зеленський назвав “абсурдним” небажанням надати країні чіткий графік членства. Висловлювання Зеленського обурило деяких союзників України. 

“Треба охолонути і подивитися на повний пакет”, – сказали Зеленському. 

Зрештою, він отримав оновлені зобов’язання щодо можливого членства та нових гарантій безпеки від країн G7. 

“Подобається нам це чи ні, але люди хочуть бачити вдячність”, — сказав наступного ранку журналістам міністр оборони Великобританії Бен Воллес. “Ви переконуєте країни відмовитися від своїх запасів зброї та боєприпасів”, – додав він.   

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив у вівторок в інтерв’ю Bloomberg Television, що Україна сподівалася отримати офіційне запрошення приєднатися до НАТО на саміті, навіть якщо членство та пов’язані з ним колективні оборонні зобов’язання будуть офіційно оформлені лише після закінчення війни. Інші дипломати сказали, що цього не станеться. 

“Був брак політичної волі”, — сказав Кулеба 

Коли Зеленський таки потрапив на саміт, його зустріли відвертою критикою з боку кількох інших лідерів, які дали зрозуміти, що він перейшов межу. 

Пізніше Зеленський сказав журналістам:

“Ми розуміємо, що дехто зараз боїться говорити про наше членство в НАТО, тому що боїться світової війни”.

Він додав, що Україна погоджується з тим, що вона може приєднатися до НАТО тільки тоді, коли закінчиться війна.

Пізніше президент сказав, що хоче висловити “слова вдячності” за кроки союзників, які допомагають Україні.

“Ми подбаємо про те, щоб ви отримали те, що вам потрібно. І я з нетерпінням чекаю дня, коли ми проведемо зустріч, щоб відсвяткувати ваше офіційне членство в НАТО”, – сказав президент США Джо Байден.

У соцмережах українці розкритикували нещодавно встановлений у Києві пам’ятнику загиблому Герою України Олександру Мацієвському через надто реалістичну воскову фігуру воїна та місце розташування.

Директорка Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка та волонтерка Марія Берлінська наголосила, що глава РФ Володимир Путін особисто контролює виробництво дронів в Росії, оскільки розуміє потужність цього озброєння на фронті.

Вдень 7 грудня російські військові серйозно пошкодили обладнання прифронтової теплоелектростанції, внаслідок чого два енергоблоки зупинили роботу. ЗС РФ здійснили по одній з ТЕС артобстріл.

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично із 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.

Президент України Володимир Зеленський полетить до Аргентини, аби відвідати інавгурацію свого аргентинського колеги Хав’єра Мілея.