НАТО розмістить у Литві розвідувальні літаки AWACS: відстежуватимуть військову активність РФ

Джерело: пресслужба НАТО

Північноатлантичний альянс тимчасово розгорне літаки електронної розвідки та спостереження у Шяуляї, Литва. Перший із двох літаків мав прибути вже 28 вересня, аби виконати місію для моніторингу російської військової активності поблизу кордонів Альянсу.

Агресивна війна Росії проти України посилила нашу увагу до безпекового середовища в регіоні Балтійського моря, — заявив виконувач обов’язків офіційного представника НАТО Ділан Вайт. — Наш AWACS може виявляти літаки та ракети за сотні кілометрів, що робить їх ключовим засобом раннього попередження для НАТО. Я дякую Литві за розміщення літака. Це важливий внесок у нашу спільну безпеку.

Також зазначається, що у відповідь на війну РФ проти України, НАТО посилило свою повітряну присутність у східній частині Альянсу за допомогою винищувачів, літаків-розвідників і танкерів. Після ударів російських безпілотників поблизу території НАТО Сполучені Штати минулого тижня направили чотири додаткові винищувачі F-16 до Румунії для посилення повітряного патрулювання.

З лютого 2022 року AWACS здійснив сотні польотів над Східною Європою для спостереження за російськими військовими літаками.

Найближчими днями AWACS розпочне свої розвідувальні польоти над територією Альянсу. Планується, що місія триватиме кілька тижнів. Близько 150 військовослужбовців будуть направлені в Шяуляй для підтримки літака.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.