Науковців все більше зацікавлює «нова діра» на Марсі
Джерело: Space.com
Нещодавно знайдена “діра” на схилі стародавнього вулкана на Марсі стала об’єктом інтересу для наукового світу. Відкриття зробили за допомогою апарата NASA Mars Reconnaissance Orbiter ще 15 серпня 2022 року. Об’єкт є досить невеликим, всього кілька метрів у діаметрі й знаходиться на лавовому потоці згаслого вулкана Arsia Mons.
Ця яма є однією з багатьох подібних структур у цьому районі. Проте її унікальність полягає в потенційному значенні для наукових досліджень. Експерти вважають, що ця “діра” може виявитися ключовим об’єктом для розуміння вулканічної активності та геологічної історії Марса.
Чимало питань виникає щодо природи цієї формації: чи це лише вузька яма, чи ж вона може вести до більшої печери чи лавової труби? Це питання ставлять з погляду майбутніх досліджень і потенційної колонізації Марса, адже печери та підземні структури можуть надати притулок астронавтам від радіації та екстремальних умов на поверхні Марса.
Знайдені науковцями ями також відкривають можливість виявлення слідів минулого чи навіть сучасного марсіанського життя. Якщо у печерах знайдуться сприятливі для життя умови, це може перевернути уявлення про межі можливостей життя на інших планетах.
Дослідники вважають, що ці ями можуть бути пов’язані з вулканічною активністю на Марсі, яка відбувалася у минулому. Проте, їхній реальний розмір та структура залишаються поки що невідомими. Вони можуть бути як частиною лавових труб, так і результатом тектонічної активності чи навіть відкладень підземних річок, що текли мільярди років тому.
- Згідно з даними, які посадковий модуль NASA InSight зібрав на червоній планеті, Марс обертається швидше, ніж раніше.
- Вперше вченим вдалося побачити, як зеленим кольором світиться атмосфера Марса. Подібне явище фіксують і на Землі, але для цього є різні причини.
- Вивчаючи зображення та дані марсохода Perseverance на Марсі, дослідники помітили докази існування органічних молекул у кратері Єзеро на планеті.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.
Проти іранської співачки Парасту Ахмаді та музикантів, які їй акомпанували, порушили кримінальну справу за виконання музики без хіджаба у прямому ефірі. Про це повідомляють Iran International та IranWire.
Український боксер Олександр Усик запустив унікальний музичний флешмоб, присвячений героям, які щодня борються з наслідками енергетичного тероризму Росії. В інстаграмі спортсмен звернувся до українців із закликом об’єднатися для створення гімну “Битви за світло”.