Навіть кілька днів брудного повітря збільшують ризик виникнення інсульту – вчені

Джерело: Newsweek

Результати дослідження, опублікованого в журналі Neurology, свідчать, що лише п’ять днів впливу брудного повітря на організм можуть значно збільшити ризик виникнення інсульту.

“Ми проаналізували дані 18 035 408 випадків ішемічного інсульту зі 110 спостережних досліджень з усього світу. Нам вдалося встановити, що збільшення забруднення повітря пов’язане зі збільшенням як ризику ішемічного інсульту, так і пов’язаної з ним смертності”, – пояснив автор дослідження Ахмад Тубасі.

Як розповіли у виданні, вчені вивчали ризики, пов’язані з різними забруднювачами, серед яких – діоксид азоту, озон, окис вуглецю та діоксид сірки, а також різні розміри твердих частинок, які можна знайти в брудному повітрі.

“Наші результати продемонстрували, що короткочасний вплив забруднення (5 днів) може підвищити ризик ішемічного інсульту. Тому відпустка в районі з високим рівнем забруднення повітря може вплинути на наше здоров’я”, – попередив Тубасі.

За його словами, зв’язок між короткочасним впливом забруднюючих речовин та ішемічним інсультом, а також серцево-судинними захворюваннями обумовлений кількома механізмами.

Зокрема йдеться про пошкодження оболонки судин, підвищення артеріального тиску та збільшення ризику утворення тромбів.

Водночас фахівці зауважили, що досі незрозуміло, чи є цей підвищений ризик постійним або тимчасовим після короткого відвідування забрудненої території, тому потрібні подальші дослідження, щоб визначити, чи є оборотними ці ефекти.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.