Наземна техніка – новий рубіж у війні безпілотників в Україні – Reuters

Джерело: Reuters

Після того, як роль безпілотних літальних апаратів у війні проти Росії різко зросла, привертають увагу наземні дрони, які, за словами розробників, можуть стати наступним рубежем у військових інноваціях.

Серед українських інженерів є 22-річний винахідник Євген Гнаток, який сказав, що вже поставив кілька десятків дистанційно керованих наземних машин для Збройних сил України.

Фото: Reuters

Під час нещодавньої демонстрації маленька зелена машина з масивними колесами та прив‘язана до неї міна рухалися крізь високу траву майже непомітно.

Фото: Reuters

“Якщо вони побачать це на такій відстані, у них навіть не буде часу помолитися”, – сказав розробник Євген Гнаток, маючи на увазі російських окупантів.

Оскільки на полі бою впроваджується щораз більше експериментальних технологій, інженери, такі як Гнаток, сподіваються вплинути на результат війни за допомогою безпілотних наземних транспортних засобів (БНТЗ), які перевозять зброю та вибухівку або здійснюють розвідку.

Фото: Reuters

Машини Гнатока відрізняються за розміром і можливостями: менші можуть перевозити протитанкову міну чи дистанційно керований кулемет на відстань до 10 км від свого оператора.

Фото: Reuters

Інші машини можуть транспортувати артилерійські снаряди навідникам.

Молодий інженер сказав, що метою було замінити якомога більше військ технікою на передовій, щоб врятувати життя українських військових.

Однією з переваг БНТЗ є їхня низька вартість – деталі для них коштують менше ніж 30 000 гривень.

За словами Семюеля Бендетта, старшого наукового співробітника Центру нової американської безпеки, слід спостерігати за сектором БНТЗ, оскільки добре освічені волонтери, особливо в Україні, намагаються створити нові транспортні засоби, які дадуть перевагу їхній армії.

“Саме такий тип інновацій на полі бою на тактичному краї в Україні (призведе до появи) можливих нових рішень, які можуть забезпечувати довгострокове виживання в бою”.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.