НАЗК повернуло п‘ять грецьких компаній до переліку «Міжнародних спонсорів війни»

Джерело: пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повернуло пʼяти грецьким компаніям статус “Міжнародних спонсорів війни”. За даними Агентства, вони не виконали умови, узгоджені під час переговорів щодо виключення їх з переліку у межах роботи ЄС над 11-м пакетом антиросійських санкцій.

Як повідомляється, під час перемовин між українською та грецькою сторонами, транспортним компаніям було запропоновано припинити практику вимкнення транспондерів (пристроїв для відстеження навігації суден), припинити практику перевантаження вантажу з борту на борт, а також публічно засудити російську агресію.

Саме останню вимогу компанії не виконали у визначений строк, а тому були повернуті до Переліку, пояснили у НАЗК.

До Переліку міжнародних спонсорів війни повернено:

  • Dynacom Tankers Management (DTM);
  • Delta Tankers LTD;
  • Thenamaris Ships Management Inc.;
  • Minerva Marine;
  • TMC Tankers LTD.

Зазначено, що компанії були внесені до Переліку влітку 2022 року, оскільки транспортували російську нафту та нафтопродукти, поповнюючи бюджет країни-агресора та фінансуючи російське вторгнення.

При цьому, як нагадали в агенстві, компанії, які обирають шлях соціально-відповідального бізнесу, виключаються з Переліку.

Так, ірландська компанія з постачання суднового палива Peninsula Petroleum Limited була виключена зі списку міжнародних спонсорів війни, адже припинила постачати паливо не лише до суден, що належать росіянам або ходять під російським прапором, а й тим, що перевозять російську нафту.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в гіпермаркеті у Харкові, який нещодавно атакували росіяни, могли перебувати понад 200 людей.

Сьогодні, 25 травня, російські загарбники атакували будівельний гіпермаркет в Харкові, внаслідок чого спалахнула пожежа на площі 15 000 квадратних метрів.