НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни турецького виробника скляної продукції Şişecam Group

Джерело: НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції внесло турецького виробника скляної продукції Şişecam Group до переліку міжнародних спонсорів війни.
Компанія продовжує вести бізнес з РФ та залишається найбільшим в Росії експортером у своїй галузі.
Основними сферами діяльності компанії є скляне та хімічне виробництво. Вона займає друге місце у світі за обсягами виробництва скляного посуду, п’яте місце серед виробників скляної тари і листового скла. Також турецька компанія є світовим лідером у виробництві кальцинованої соди й хімічних речовин на основі хрому.
Дохід компанії Şişecam за 2022 рік збільшився до 3,6 млрд доларів, чистий прибуток збільшився до 740 млн доларів.
Від початку російської агресії проти України, у 2014 році, Sisecam Flat Glass здійснює виробництво в напрямку архітектурно-будівельного та автомобільного скла в Росії на ОЕЗ “Алабуга” в Республіці Татарстан. Там виробляються й дрони-камікадзе “Shahed”, якими росіяни атакують Україну.
Зокрема, дочірні компанії Şişecam Group, які виробляють листове скло, посуд зі скла та скляної тари, за 2022 рік сплатили податків у РФ на понад 11,2 млн доларів.
За даними НАЗК, жодних спроб засудити повномасштабну війну Росії проти України від керівництва компанії так і не було.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло дві провідні харчові корпорації PepsiCo та Mars до переліку міжнародних спонсорів війни.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло до переліку міжнародних спонсорів війни дві провідні тютюнові компанії світу – Philip Morris International та Japan Tobacco International.
- Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) включило китайську корпорацію Alibaba Group Holding Limited до списку міжнародних спонсорів війни через їхню діяльність на території Росії, включаючи підтримку платформ для продажу товарів з вивезеної з окупованих територій України міді.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.