НАЗК внесло індійського виробника діамантів SRK до переліку міжнародних спонсорів війни

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло одну з найбільших у світі компаній з виробництва та експорту діамантів Shree Ramkrishna Exports (SRK) до переліку міжнародних спонсорів війни.

Причиною такого рішення стало те, що індійська компанія продовжує співпрацювати з країною-агресоркою й закуповує алмази в Росії, попри санкції, запроваджені проти РФ у цій сфері.

У 2023 році компанія втричі збільшила закупівлю алмазів в Росії, порівняно з 2021 роком.

Індія є одним з основних покупців алмазів, насамперед дрібної алмазної сировини з Росії, і найбільшим у світі центром виробництва діамантів. Відтак, у цій країні виготовляють 95% діамантів світу.

Приблизно три чверті алмазів надходять з Росії, але до них не додають жодних офіційних документів, які могли б підтвердити їхнє походження.

За даними НАЗК, SRK має річний дохід понад 1,3 млрд доларів. Компанія, після придбання необроблених алмазів, виконує ограновування, полірування, класифікацію та експортує їх.

Попри міжнародні санкції, введені у квітні 2022 року проти найбільшого видобувача алмазів у світі, російської “Алроси”, SRK продовжила скуповувати алмази в Росії, укладаючи “таємні угоди” з купівлі дорогоцінного каміння на сотні мільйонів доларів.

Утім, на своєму сайті компанія SRK повідомляє, що “необроблені алмази походять лише з країн, що беруть участь у Кімберлійському процесі, і не мають конфліктного походження. Ми перевіряємо всю нашу сировину, щоб забезпечити дотримання етичних міркувань”.  

Проте цифри свідчать про інше. Так, за 2021 рік Shree Ramkrishna Exports закупила в Росії алмазів на понад 59 млн доларів, а вже у 2022 році, після застосування західних санкцій проти Росії, – на понад 198 млн доларів.

У 2023 році компанія також активно продовжує співпрацю з країною-агресоркою. Лише за перше півріччя вона закупила алмазів на суму понад 132 млн доларів, що втричі більше, ніж у 2021 році.

Загалом у 2022 році Росія експортувала алмазів на 3,8 млрд доларів.

У грудні 2021 року член ради директорів компанії Арпіт Нарола в бесіді з кореспондентом російського пропагандистського видання “ТАСС” зазначив, що взаємодію Росії та Індії в алмазній галузі можна назвати прекрасним прикладом того, як дві далекі одна від одної країни можуть співпрацювати в інтересах одна одної, оскільки весь світ носить російські алмази з індійським огранюванням.

Таким чином, в той час, як інші західні компанії обходять російський ринок стороною, Shree Ramkrishna Exports активно скуповує російські алмази на вигідних умовах, тим самим активно спонсорує збройну агресію РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.