НАЗК внесло німецьку компанію Knauf до переліку міжнародних спонсорів війни

Джерело: НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції внесло найбільшого німецького інвестора у будівельній галузі Росії Knauf до переліку міжнародних спонсорів війни.
Лише за 2022 рік один з найбільших у світі виробників будматеріалів Knauf сплатив до бюджету РФ близько 117 млн доларів. Крім того, німецька компанія активно сприяє мобілізації в Росії, відправляючи своїх співробітників на війну проти України.
Загалом, з 1993 року Knauf вклала в економіку Росії понад 1,65 млрд євро. Компанія представлена у РФ десятьма дочірніми підприємствами, двадцятьма заводами та майже тридцятьма ресурсними центрами.
Кількість співробітників німецького виробника будматеріалів у РФ налічує 4 тис. осіб. Сьогодні Knauf – найбільший німецький інвестор у будівельній галузі Росії.
За даними НАЗК, Knauf також має діючі потужності з виробництва акустичних стельових плит та підвісних систем в Спеціальній економічній зоні “Алабуга” (Татарстан), на території якої організовано російське виробництво БпЛА “Shahed-136”.
Керівництво Knauf також тісно пов’язане з кремлівським режимом. Зокрема, співвласник компанії Ніколаус Вільгельм Кнауф протягом 23 років (з лютого 1999-го по березень 2022 року) мав статус Почесного Консула Російської Федерації, з представництвом, наділеним повноваженнями Почесного консульства, у Нюрнберзі.
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну компанія офіційно дала зрозуміти, що не бачить причин залишати ринок РФ: “Ми залишаємося в Росії доти, доки політична та комерційна ситуація дозволить нам це робити. Ми однозначно несемо відповідальність за понад 4 тисячі співробітників та їхніх сімей, а також за клієнтів та постачальників, з багатьма з яких у нас були відмінні та давні стосунки протягом багатьох років”.
У жовтні 2022 року німецькі ЗМІ акцентували на тому, що компанія Knauf підтримує мобілізацію своїх співробітників до лав Збройних сил РФ. Мовилося про те, що російські керівники заводу Knauf у підмосковному Красногорську погоджували з владою списки тих, хто дуже потрібен на виробництві, а кого можна відправити на війну. Частину з тих, хто одержав повістку, начебто, навіть вивозили до військкоматів у фірмовому мікроавтобусі компанії.
Також у лютому 2023 року Knauf взяла участь у виставковому заході YugBuild (Краснодарський край, Росія) та представила інноваційні будматеріали російського виробництва. Наприкінці листопада 2023 року компанія навіть організувала виставковий захід “KNAUF BUILD FEST 2023” під гаслом “Найбільший фестиваль технологій та рішень КНАУФ для будівництва та оздоблення. Шість зон зростання для справжніх професіоналів”.
“Отже, фахівці з Knauf продовжують будувати міста країні-агресорці. Це особливо цинічно контрастує з тисячами зруйнованих житлових будинків в Україні армією агресора, що фінансується в тому числі за рахунок податків Knauf”, – резюмували у НАЗК.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло провідного данського виробника продукції на основі кам’яної вати Rockwool до переліку міжнародних спонсорів війни.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло італійський концерн Camozzi, що продовжує вести бізнес у РФ та співпрацює з російським військово-промисловим комплексом, до переліку міжнародних спонсорів війни.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло три найбільші китайські нафтогазові компанії до переліку міжнародних спонсорів війни.
8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.
Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.
Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.
Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.