НАЗК виключило трьох грецьких компаній-перевізників з переліку міжнародних спонсорів війни

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції виключило трьох грецьких компаній-перевізників з переліку міжнародних спонсорів війни.

Йдеться про Thenamaris Ships Management Inc., Minerva Marine та TMC Tankers LTD. Рішення було ухвалено після того, як компанії припинили транспортування російської нафти.

Влітку 2022 року НАЗК надало статус “спонсорів війни” п’яти грецьким компаніям, серед яких були і Minerva Marine, Thenamaris та TMS Tankers.

Компанії транспортували російську нафту та нафтопродукти, тим самим поповнюючи бюджет держави-терористки та фінансуючи російську агресію проти України.

“Росія завжди використовувала енергоносії, зокрема нафту, як зброю. Це і досі дозволяє РФ впливати на інші держави, навіть попри накладені на неї санкції. Важливо, щоб все більше міжнародних компаній відмовлялося співпрацювати з Росією, особливо в нафтовій сфері. В першу чергу, це послаблює економічні спроможності військової машини агресора. І тут вже йдеться не тільки про доброчесність та відповідальність таких компаній, але й можливість не потрапити під санкції”, – підкреслив голова НАЗК Олександр Новіков.

Раніше з переліку міжнародних спонсорів війни вже було виключено провідну світову компанію з постачання суднового палива, ірландську Peninsula Petroleum Limited, одну з найбільших у світі компаній з виробництва та експорту діамантів Shree Ramkrishna Exports (SRK) та британську групу компаній Mondi, що виробляє папір та пакування.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.