«Не існує демобілізації під час війни» – Зеленський

Джерело: інтерв’ю Володимира Зеленського для BMF TV та Le Monde

Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.

На думку президента, навколо мобілізації в Україні було чимало дезінформації. Він додав, що процес мобілізації був від початку війни і триває досі.

“Це іде пролонгація відповідного рішення в парламенті згідно з нашим законодавством”, – пояснив Зеленський.

Водночас президент зазначив, що процес мобілізації в Україні не є ідеальним, оскільки чинний закон про мобілізацію ухвалювався у мирний час.

“Коли ти перебуваєш у війні, ти приходиш до деяких деталей більш практичних”, – сказав він.

Президент нагадав, що на цей час українські депутати працюють над вдосконаленням закону і він вже ухвалений у першому читанні.

“Але є дебати у парламентарів, вони сперечаються про коли можна звільняти хлопців, коли ні, кого з них можна тощо. У звичайному законодавстві не існує демобілізації під час війни. На це ніхто не розраховував. Тому є різні питання: щодо ротації, відпусток”, – наголосив Зеленський.

Він додав, що військові хочуть відповіді що можна удосконалити в законі про мобілізацію, а законодавці хочуть побачити, які будуть наслідки для тих чи інших верств суспільства.

“Тому це питання виключно парламенту на сьогодні і їх дебатів, коли вони закінчаться в комітетах ВР, тоді будуть голосуватись, але всі ці дебати не зупиняли й не продовжували мобілізацію, вона йде своїм чином”, – наголосив президент.

  • Міністр оборони Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.