«Не існує демобілізації під час війни» – Зеленський

Джерело: інтерв’ю Володимира Зеленського для BMF TV та Le Monde

Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.

На думку президента, навколо мобілізації в Україні було чимало дезінформації. Він додав, що процес мобілізації був від початку війни і триває досі.

“Це іде пролонгація відповідного рішення в парламенті згідно з нашим законодавством”, – пояснив Зеленський.

Водночас президент зазначив, що процес мобілізації в Україні не є ідеальним, оскільки чинний закон про мобілізацію ухвалювався у мирний час.

“Коли ти перебуваєш у війні, ти приходиш до деяких деталей більш практичних”, – сказав він.

Президент нагадав, що на цей час українські депутати працюють над вдосконаленням закону і він вже ухвалений у першому читанні.

“Але є дебати у парламентарів, вони сперечаються про коли можна звільняти хлопців, коли ні, кого з них можна тощо. У звичайному законодавстві не існує демобілізації під час війни. На це ніхто не розраховував. Тому є різні питання: щодо ротації, відпусток”, – наголосив Зеленський.

Він додав, що військові хочуть відповіді що можна удосконалити в законі про мобілізацію, а законодавці хочуть побачити, які будуть наслідки для тих чи інших верств суспільства.

“Тому це питання виключно парламенту на сьогодні і їх дебатів, коли вони закінчаться в комітетах ВР, тоді будуть голосуватись, але всі ці дебати не зупиняли й не продовжували мобілізацію, вона йде своїм чином”, – наголосив президент.

  • Міністр оборони Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.

Протягом минулої доби відбулося 104 бойових зіткнення. Загалом, ворог завдав 13 ракетних та 56 авіаційних ударів, здійснив 105 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

25 квітня відзначають Всесвітній день боротьби проти малярії, Всесвітній день пінгвінів, Міжнародний день ДНК та День перукаря. Християни сьогодні згадують святого Марка.

За даними синоптиків у четвер, 25 квітня, у низці областей йтимуть дощі.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.