«Не існує демобілізації під час війни» – Зеленський

Джерело: інтерв’ю Володимира Зеленського для BMF TV та Le Monde

Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.

На думку президента, навколо мобілізації в Україні було чимало дезінформації. Він додав, що процес мобілізації був від початку війни і триває досі.

“Це іде пролонгація відповідного рішення в парламенті згідно з нашим законодавством”, – пояснив Зеленський.

Водночас президент зазначив, що процес мобілізації в Україні не є ідеальним, оскільки чинний закон про мобілізацію ухвалювався у мирний час.

“Коли ти перебуваєш у війні, ти приходиш до деяких деталей більш практичних”, – сказав він.

Президент нагадав, що на цей час українські депутати працюють над вдосконаленням закону і він вже ухвалений у першому читанні.

“Але є дебати у парламентарів, вони сперечаються про коли можна звільняти хлопців, коли ні, кого з них можна тощо. У звичайному законодавстві не існує демобілізації під час війни. На це ніхто не розраховував. Тому є різні питання: щодо ротації, відпусток”, – наголосив Зеленський.

Він додав, що військові хочуть відповіді що можна удосконалити в законі про мобілізацію, а законодавці хочуть побачити, які будуть наслідки для тих чи інших верств суспільства.

“Тому це питання виключно парламенту на сьогодні і їх дебатів, коли вони закінчаться в комітетах ВР, тоді будуть голосуватись, але всі ці дебати не зупиняли й не продовжували мобілізацію, вона йде своїм чином”, – наголосив президент.

  • Міністр оборони Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.

Над королівським Сандрінґемським палацом у Великій Британії запроваджено безпольотну зону після того, як під час візиту президента України Володимира Зеленського до маєтку короля Чарльза ІІІ були помічені безпілотники.

За оцінками аналітиків, Кремль, ймовірно, готує своє населення до потенційного майбутнього затяжного конфлікту з НАТО.

21 квітня відзначається Всесвітній день кроншнепа та Всесвітній день творчості та інновацій. За церковним календарем вшановують пам’ять священномученика Януарія та інших.

За даними синоптиків, у понеділок, 21 квітня, в низці областей України пройдуть короткочасні дощі з грозами.

У квітні розпочалася нова освітня програма UK-Ukraine School Partnerships, яка об’єднує українські та британські школи в довготривалі партнерства навколо теми “Радощі читання”. Мета — сприяти міжкультурному діалогу, удосконаленню мовних і комунікаційних навичок, а також розвитку співпраці між учнями та вчителями обох країн.