Міноборони: Демобілізація можлива лише після закінчення війни

Джерело: Рустем Умєров в інтерв’ю Суспільному

Міністр оборони Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.

Слово “демобілізація” зможемо використовувати лише після того, як скінчиться війна. Оскільки ворог продовжує бойові дії, ми знайшли рішення, які дадуть можливість людині, котра вже два роки перебуває в периметрі, зрозуміти правила перепочинку або часткового звільнення, — зауважив Умєров.

Відповідне рішення передбачать у новому законопроєкті, який регулюватиме мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист військових.

Він додав, що нині проєкт закону пропрацьовують “юридично, законодавчо, і технічно”.

Документ можуть зареєструвати у Верховній Раді вже найближчими днями.

  • Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний зауважив, що до проєкту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” включено певні норми, що не відповідають інтересам ЗСУ та не сприяють забезпеченню обороноздатності держави. Мовиться зокрема про пропозицію мобілізації жінок та ротації військовослужбовців.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що у 2024 році розпочнеться мобілізація українських чоловіків, які живуть за кордоном.
  • Під час пресконференції президент Володимир Зеленський запевнив, що не збирається підписувати закон про мобілізацію жінок.
  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає, що на сьогодні зарано оцінювати рекрутинг. На його думку, варто повернути мобілізаційним заходам ті рамки, в яких працювали раніше.

Сьогодні, 18 травня, набув чинності оновлений закон про мобілізацію – відтак чоловіки призовного віку мають оновити свої персональні дані протягом 60 діб, зокрема через застосунок “Резерв+”.

Станом на 11:30 18 травня на Харківському напрямку російські загарбники не припиняють спроб прорвати оборону українських військ.

У застосунку “Резерв+” для військовозобов’язаних, призовників та резервістів відповіли на найпоширеніші питання щодо оновлення даних та змін з огляду на новий закон про мобілізацію.

З початку 2024 року в Україні заблокували 600 сайтів, на яких розміщувались ресурси нелегальних онлайн-казино.

Станом на 11 годину 18 травня 150 тисяч громадян України вже успішно авторизувалися у застосунку “Резерв+”. Ще сотні тисяч запитів – у черзі.