Не «Тінями» єдиними: Людмила Барбір поділилася підбіркою фільмів Сергія Параджанова
Джерело: Людмила Барбір/Facebook
Українська телеведуча Людмила Барбір рекомендує до перегляду п’ять стрічок режисера Сергія Параджанова, найбільш відомого за фільмом “Тіні забутих предків”.
“Параджанов – геній. Це визнають у всьому світі. Гарвард додав 2 його стрічки до навчальної програми. А 2024 рік взагалі, за рішенням ЮНЕСКО, визнаний роком Параджанова”, – наголосила вона.
У цьому зв’язку Барбір запропонувала переглянути п’ять стрічок режисера.
Першим фільмом, рекомендованим до перегляду, став “Колір граната”. Як розповіла телеведуча, Сергій Параджанов заради цієї історії звернувся до особистості середньовічного вірменського поета Саят-нова, що творив на вірменській, грузинській та азербайджанській мовах. Зйомки фільму проходили у церкві Святого Іоана в селі Ардві Лорійської області Вірменії.
Наступною рекомендацією стала картина “Легенда про Сурамську фортецю”. Фільм присвячується грузинським воїнам усіх часів, які віддали життя за свою країну. В його основі лежить давня грузинська легенда, в якій розповідається, що готуючись до захисту своєї країни від нападу іноземних поневолювачів, народ зводив фортецю, але щоразу, коли стіна досягала рівня даху, вона руйнувалася.
“Арабески на тему Піросмані” – третя стрічка, яку рекомендує Барбір. За словами телеведучої, це короткометражний фільм, який представляє особистий погляд професіонала на мальовничу спадщину грузинського художника-примітивіста ХІХ століття, самоучки, який увійшов до кращих майстрів світового наївного мистецтва Ніко Піросмані.
Ще однією роботою Параджанова, яку не можна залишити поза увагою, стало “Лебедине озеро. Зона”.
“Людина, яка постає в центрі сюжету втікає із в’язниці за три дні до завершення терміну. Змучений він знаходить притулок у монументі. Там його знаходить жінка, з якою вони взаємно закохуються один в одного”, – розповіла Барбір.
П’ятою рекомендацією став фільм “Етюди про Врубеля”. Картина присвячена періоду київського життя художника Михайла Врубеля та його творчості.
- Повнометражна анімація “Думками навиворіт 2” стала найкасовішим фільмом за всю історію студії Pixar.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.