Не вистачило двох голосів: Рада не підтримала законопроєкт про збільшення податків

Джерело: нардеп Ярослав Железняк

Верховна Рада не схвалила законопроєкт про підвищення податків у першому читанні, який, на думку законодавців, мав принести в бюджет 30 млрд гривень.

Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що за закон проголосувало тільки 224 нардепи, тоді як для ухвалення потрібно 226 голосів. Законопроєкт повторно розглянуть у першому читанні.

Раніше народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна розповіла, що підвищення військового збору до 5% стане надмірним тягарем для легального бізнесу, який може через це піти в тінь.

“Насправді до 5% – це дуже висока ставка на всі види доходів, тому білі доходи точно підуть в тінь. Бо кожне навантаження на фонд оплати праці призводить лише до таких наслідків. Це – аксіома”.

Вона наголосила, що багато ФОПів, яким доведеться сплачувати збір, не мають доходу або волонтерять, а четверта група – це взагалі сімейні фермерські господарства, які обробляють свої городи для прожиття і продають деяку продукцію.

На її думку, ці нововведення підривають авторитет держави та здатність ухвалювати правильні рішення, що шкодить підтримці ЗСУ.

“Знайшли найпростіший для влади і найскладніший для людей шлях, знову все за рахунок людей. А цей рахунок немаленький. До кінця року люди мають заплатити 30 млрд грн, а в наступному році – 114 млрд грн. За рахунок звичайних українців”, – застерігає депутатка.

Южаніна зазначила, що через проблеми в енергетиці та безпеці підприємці вже думають про переїзд за кордон. Вона вважає, що наближення зими та зростання акцизів на пальне і нові податкові ініціативи викликають ще більший песимізм.

Спершу, на її думку, уряд має обґрунтувати бюджет, скоротити нецільові видатки та навести порядок у торгівлі підакцизними товарами.

Нацбанк повідомляв, що заплановане збільшення податків може спричинити подальше підвищення споживчих цін для населення.

Крім того, Ніна Южаніна заявила, що влада потрапила в “податкову пастку” через збільшення податкового навантаження на бізнес.

Згодом спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер розповіла, як американський уряд заохочує уряд України збільшувати прибутки.

Вона зауважила, що Кабмін самостійно вирішуватиме, звідки брати доходити, однак уряд США рекомендує зосередитись не на підвищенні податків, а на реформі митниці та боротьбі з тіньовими ринками.

“У вас є доходи, яких ви не отримуєте, і які ви мали б отримати сьогодні. Зосередьмося спочатку на цьому”, – зауважила Пріцкер.

Вона додала, що запропонувала Кабміну провести реформу митниці шляхом цифровізації, оскільки це допоможе запобігти корупції.

Окрім цього, потрібно боротись з тіньовими ринками сигарет, алкоголю та електроніки. Ці товари можна продавати на великому рику та отримувати чималі прибутки.

Тоді як народний депутат Ярослав Железняк висловив власну позицію стосовно ініціативи уряду щодо підняття податків. Парламентар заявив про абсолютну незгоду з пропозицією Кабміну, закликавши зокрема значно змінити текст податкових змін та скоротити “всі зайві видатки”.

Читайте також: Корупційний рай для податкової – закон про «клуб «білого» бізнесу»

Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.

Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.

Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.