Небезпечна медуза в Чорному морі: хто такі коренероти і чим загрожують відпочивальникам
Джерело: Букви
Коренерот – найнебезпечніша медуза Чорного моря, може досягати діаметра понад 60 сантиметрів. Її синюватий або фіолетовий купол з яскравою окантовкою виглядає ефектно, але справжню небезпеку становлять її щупальця.
Ця медуза має радіальну симетрію та м’ясистий купол, з-під якого звисає пучок товстих розгалужених “щупалець”. Насправді ж це видозмінений рот медузи, яким вона харчується.
Відпочивальники ризикують, торкаючись цих щупалець, адже контакт із ними викликає відчуття сильного печіння.

Фото: “Укрінформ” / Фото з 2019 року
Великий коренерот може залишити на тілі запалений слід розміром з тарілку, що супроводжується почервонінням, набряком та болем, які тривають кілька годин.
Коренерот – отруйний, але ступінь його токсичності порівнюється з небезпекою кропиви. Щупальця медузи покриті клітинами, які служать для захисту та паралізації здобичі, що й спричиняє опіки у людей. Щоб полегшити неприємні відчуття, слід промити ушкоджене місце морською водою та обробити засобом від укусів комах.

Фото: “Укрінформ” / Фото з 2019 року
У разі алергічної реакції рекомендується прийняти антигістамінні препарати. Якщо запалення та біль посилюються, необхідно звернутися до лікаря.
Попри небезпеку, коренерот не є смертельно небезпечним. Його харчування складається з планктону та мальків риб, а сама медуза цього виду у Чорному морі не має природних ворогів.

Фото: “Укрінформ” / Фото з 2019 року
- Коробчасті медузи, відомі також як “кубомедузи”, відрізняються складною зоровою системою. Зокрема, ці тварини мають 24 ока розміром із виноградину. Утім, як інші медузи, вони позбавлені мозку і керують своїм тілом кубічної форми за допомогою розподіленої мережі нейронів, яка виявилася складнішою, ніж передбачалося.
Речник Кремля Дмитро Пєсков повідомив, за яких умов Росія погодиться на заклик президента США Дональда Трампа щодо 30-денного перемир’я у російсько-українській війні.
За даними агентства Reuters, Іран передасть Росії пускові установки, призначені для запуску балістичних ракет малої дальності Fath-360.
Триває 1172-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 964 тисячі осіб.
10 травня відзначають Всесвітній день мігруючих птахів, Всесвітній день вовчака, Всесвітній день кактуса, Всесвітній день справедливої торгівлі, День вітряка та Міжнародний день арганії. Християни сьогодні вшановують святого апостола Симона Зилота.
За даними синоптиків у суботу, 10 травня, частину країни накриють опади.