Недостатнє оснащення ЗСУ загальмувало контрнаступ – WP

Джерело: The Washington Post

Уповільнення контрнаступу ЗСУ є наслідком низки причини, серед яких – прорахунки західних союзників та українського командування й недостатня забезпеченість військових озброєнням.

“Українські, американські й британські військові офіцери розробили вісім великих тактичних схем, щоб створити план кампанії”, – йдеться в матеріалі.

Утім, як зазначається, Вашингтон прорахувався в тому, наскільки ЗСУ могли перетворитися на збройні сили західного зразка за короткий період, особливо без надання Києву військово-повітряного оснащення, невід’ємного для сучасних операцій.

За словами співрозмовників видання, представники США й України розходилися в питаннях стратегії, тактики й часу. Зокрема Пентагон хотів, щоб наступ почався в середині квітня, аби не дати Росії продовжувати зміцнювати свої лінії. Тоді як в Україні вагалися, наполягаючи, що вони не мають належної підготовки та зброї.

Водночас вказано, що командування США було впевнене, що бронетанкова атака на російські лінії була можливою з військами та озброєнням, які на той час отримала Україна.

“Моделювання показало, що сили Києва в найкращому випадку могли вийти до Азовського моря та розрізати російські війська на півдні за 60-90 днів”, – мовиться в статті.

Своєю чергою, американська розвідка була більш песимістично налаштована, ніж військові США. Так, у розвідувальному співтоваристві попереджали, що шанси на успіх контрнаступу становлять лише 50/50, якщо враховувати багаторівневу оборону, яку Росія вибудувала взимку та навесні.

“Із наближенням очікуваного початку наступу українське військове керівництво побоювалося, що Україна зазнає катастрофічних втрат, тоді як американські посадовці вважали, що втрати зрештою будуть вищими без вирішального наступу”, – резюмували у виданні.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.