Недостатнє оснащення ЗСУ загальмувало контрнаступ – WP

Джерело: The Washington Post

Уповільнення контрнаступу ЗСУ є наслідком низки причини, серед яких – прорахунки західних союзників та українського командування й недостатня забезпеченість військових озброєнням.

“Українські, американські й британські військові офіцери розробили вісім великих тактичних схем, щоб створити план кампанії”, – йдеться в матеріалі.

Утім, як зазначається, Вашингтон прорахувався в тому, наскільки ЗСУ могли перетворитися на збройні сили західного зразка за короткий період, особливо без надання Києву військово-повітряного оснащення, невід’ємного для сучасних операцій.

За словами співрозмовників видання, представники США й України розходилися в питаннях стратегії, тактики й часу. Зокрема Пентагон хотів, щоб наступ почався в середині квітня, аби не дати Росії продовжувати зміцнювати свої лінії. Тоді як в Україні вагалися, наполягаючи, що вони не мають належної підготовки та зброї.

Водночас вказано, що командування США було впевнене, що бронетанкова атака на російські лінії була можливою з військами та озброєнням, які на той час отримала Україна.

“Моделювання показало, що сили Києва в найкращому випадку могли вийти до Азовського моря та розрізати російські війська на півдні за 60-90 днів”, – мовиться в статті.

Своєю чергою, американська розвідка була більш песимістично налаштована, ніж військові США. Так, у розвідувальному співтоваристві попереджали, що шанси на успіх контрнаступу становлять лише 50/50, якщо враховувати багаторівневу оборону, яку Росія вибудувала взимку та навесні.

“Із наближенням очікуваного початку наступу українське військове керівництво побоювалося, що Україна зазнає катастрофічних втрат, тоді як американські посадовці вважали, що втрати зрештою будуть вищими без вирішального наступу”, – резюмували у виданні.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.