Немає ознак навмисної атаки Росії на Румунію – Столтенберг

Джерело: Reuters

Генсек НАТО Єнс Столтенберг прокоментував падіння уламків російського безпілотника на територіЇ Румунії, яка є членом альянсу. За його словами, це не можна назвати навмисною атакою Росії на Румунію.

На початку тижня Україна заявила, що безпілотники здетонували в Румунії під час нічного авіаудару Росії по українському порту через річку Дунай.

Атаки на українські порти почастішали з липня, коли Росія відмовилася від зернової угоди, яка дозволяла безперешкодний експорт українського зерна морем.

Румунські офіційні особи спочатку заперечували звинувачення України, та через декілька днів змінили позицію, коли міністр оборони Анхель Тілвар заявив, що частини того, що могло бути російським безпілотником, впали на румунську землю.

“У нас немає жодної інформації, яка б вказувала на навмисну атаку з боку Росії, і ми очікуємо результатів поточного розслідування”, – заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг законодавцям ЄС.

Він наголосив на ризиках російських авіаударів у такій близькості від території альянсу.

“Це демонструє ризики інцидентів і аварій. Незалежно від цього результату (розслідування), те, що ми бачили, звичайно, – це багато боїв, а також повітряні атаки поблизу кордонів НАТО”, – сказав він.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.