Немає ознак навмисної атаки Росії на Румунію – Столтенберг

Джерело: Reuters

Генсек НАТО Єнс Столтенберг прокоментував падіння уламків російського безпілотника на територіЇ Румунії, яка є членом альянсу. За його словами, це не можна назвати навмисною атакою Росії на Румунію.

На початку тижня Україна заявила, що безпілотники здетонували в Румунії під час нічного авіаудару Росії по українському порту через річку Дунай.

Атаки на українські порти почастішали з липня, коли Росія відмовилася від зернової угоди, яка дозволяла безперешкодний експорт українського зерна морем.

Румунські офіційні особи спочатку заперечували звинувачення України, та через декілька днів змінили позицію, коли міністр оборони Анхель Тілвар заявив, що частини того, що могло бути російським безпілотником, впали на румунську землю.

“У нас немає жодної інформації, яка б вказувала на навмисну атаку з боку Росії, і ми очікуємо результатів поточного розслідування”, – заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг законодавцям ЄС.

Він наголосив на ризиках російських авіаударів у такій близькості від території альянсу.

“Це демонструє ризики інцидентів і аварій. Незалежно від цього результату (розслідування), те, що ми бачили, звичайно, – це багато боїв, а також повітряні атаки поблизу кордонів НАТО”, – сказав він.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.