Непал планує обмежити дозволи для сходження на Еверест

Джерело: Reuters

Непал планує видавати дозволи на сходження на Еверест лише тим альпіністам, які вже мають досвід підкорення принаймні однієї гімалайської вершини заввишки понад 7000 метрів. Така ініціатива є частиною проєкту нового закону, спрямованого на зменшення переповненості маршруту та підвищення безпеки на горі.

Непал, який значною мірою залежить від альпінізму, трекінгу і туризму як джерела іноземної валюти, зіткнувся з критикою за те, що дозволяє занадто великій кількості альпіністів, в тому числі недосвідчених, намагатися піднятися на вершину висотою 8 849 метрів. Це часто призводить до довгих черг альпіністів у “зоні смерті” – зоні під вершиною з недостатньою кількістю природного кисню для виживання.

Перенаселеність маршрутів часто називають однією з головних причин численних смертей на Евересті. У 2023 році, коли Непал видав рекордні 478 дозволів на сходження, загинули щонайменше 12 альпіністів, ще п’ятеро зникли безвісти. Для порівняння, роком раніше жертв було восьмеро.

Згідно з проєктом нового закону, дозвіл на сходження на Еверест надаватимуть лише тим альпіністам, які зможуть підтвердити успішне підкорення принаймні однієї гори заввишки понад 7000 метрів у Непалі. Також у проєкті закону передбачено, що право працювати гірськими гідами матимуть лише громадяни Непалу.

Законопроєкт зареєстрований у Національній Асамблеї — верхній палаті парламенту, де правляча коаліція має достатню більшість для його ухвалення. Тим часом міжнародні оператори експедицій закликають Непал дозволити зараховувати сходження на будь-яку гору заввишки понад 7000 метрів, а не лише на гімалайську, як підставу для отримання дозволу на підйом на Еверест.

Водночас оператори міжнародних експедицій розкритикували запропонований законопроєкт. Гаррет Медісон з американської компанії Madison Mountaineering вважає, що дозвіл на сходження на Еверест слід надавати всім альпіністам, які вже підкорили гору заввишки щонайменше 6500 метрів, незалежно від країни.

А Лукас Фуртенбах з австрійської Furtenbach Adventures заявив, що в Непалі може бракувати кваліфікованих гірських гідів, тому закликав не забороняти участь іноземних фахівців у таких експедиціях.

У Рівному на вулиці Кулика і Гудачека у покривалі біля смітників знайшли новонароджену дитину без ознак життя.

Сьогодні, 29 квітня, парламент Угорщини ухвалив рішення про вихід країни з Міжнародного кримінального суду.

Правоохоронці викрили злочинну групу з восьми осіб, яка розтратила понад 90 00 000 державних коштів під час закупівлі дров для потреб Збройних сил України. Їм вже вручили підозри.

Уряд продовжив до 31 жовтня 2025 року дію положення, яке лишає незмінними ціни на електроенергію для населення.

Росія передала Україні тіло журналістки Вікторії Рощиної, яке було позначене в документах як “невстановлена особа чоловічої статі” й містило єдину незрозумілу позначку: СПАС. Під час огляду стало відомо, що деякі внутрішні органи були відсутні, зокрема головний мозок, очні яблука та частина трахеї.