Нещодавно на українсько-польському кордоні пройшла секретна військова нарада командування НАТО із Залужним, — The Guardian

Джерело: The Guardian

Одинадцять днів тому деякі з найвищих військовослужбовців альянсу НАТО вирушили до польсько-українського кордону, щоб зустрітися з Головнокомандувачем Збройних сил України Валерієм Залужним.

Мета п’ятигодинної зустрічі полягала в тому, щоб допомогти перезавантажити військову стратегію України.

Головними питаннями порядку денного було, що робити з контрнаступом України, плани бою на зиму, що попереду, а також довгострокова стратегія війни.

Начальник штабу оборони Великої Британії Ентоні Радакін зазначив:

“Росія недооцінює стійкість і рішучість України, незмінну військову силу та досвід, а також солідарність своїх союзників.

Британські джерела неохоче повідомляють про підсумки зустрічі на кордоні. 

Захід свідчить про те, що в результаті дискусій стратегія України змінилася. 

“Я думаю, ви бачите, що вони зосереджені на Запорізькому фронті”, — сказав один інсайдер.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.