Nestlé залучала незаконні методи фільтрації води і продавала її як «природну мінеральну»
Джерело: німецька правозахисна група Foodwatch
Nestlé звинувачують у використанні незаконних методів фільтрації води та продажу її як “природну мінеральну воду, не повідомляючи споживачів. Нові розслідування ЗМІ у Франції виявили, що компанія використовувала незаконні методи фільтрації забрудненої води з 1990-х років.
Незалежна дослідницька платформа Mediapart оцінила суму шахрайства за останні 15 років у 3 мільярди євро. Організація Foodwatch закликала владу вжити правових заходів.
Міжнародна організація споживачів подала позов проти Nestlé і виробника мінеральної води Sources Alma у Франції в лютому. Єврокомісія планує опублікувати звіт про розслідування дій французької влади 24 липня.
Інгрід Крагл з Foodwatch France зазначила, що Nestlé, ймовірно, продала мільярди пляшок води, яка не відповідала критеріям “натуральної мінеральної води”. Не тільки у Франції та Європі, а й по всьому світі.
Розслідування ЗМІ виявили, що джерела мінеральної води у Франції були забруднені фекаліями, бактеріями Escherichia coli, PFAS і пестицидами. Французькі органи безпеки харчових продуктів також вказали на можливі ризики для здоров’я, але публічного відкликання чи попередження в інших країнах ЄС не було.
Згідно з директивою ЄС, “природна мінеральна вода” повинна мати первозданну чистоту та походити з підземних джерел, захищених від забруднення. Дозволено лише кілька процесів очищення, але методи, які використовували Nestlé та Sources Alma, не відповідають цим вимогам.
- Недавній звіт, опублікований некомерційною групою, розкриває, що Nestlé додає більше цукру до дитячого харчування, яке продається в країнах із низьким та середнім рівнями доходу.
- Виробник харчових продуктів Nestle продаватиме в США заморожену піцу вартістю 5 доларів, розроблену спеціально для людей, які приймають препарати для схуднення Wegovy й Ozempic.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.