«Невдале висловлювання»: Клопотенко пояснив бажання «вкрасти дівчину і посадити у клітку»
Джерело: Євген Клопотенко/X
Український шеф-кухар Євген Клопотенко прокоментував свої нещодавні висловлювання стосовно “мрії викрасти дівчину та посадити її у клітку, аби спостерігати”. Він пояснив, що часом може не усвідомлювати як його словами сприймуть інші, одначе, запевнив, що дотримується визначених правил поведінки. Також закликав не замовчувати прояви домашнього насильства.
Я фанатик своєї справи і завжди говорю про неї з пристрастю. Часом можу відлітати і не подумати, як мої слова можуть сприйняти інші і як це в принципі може звучати. А може звучати криво. Проте моя усвідомленість залишається на місці, — зазначив Клопотенко.
Він запевнив, що розуміє “жахливу статистику домашнього насилля” щодо жінок в країні, водночас “одне невдале висловлювання про фантазії цього не змінить”. Клопетенко нагадав, що кількість випадків домашнього насилля в Україні у 2024 році збільшилася на 36% проти минулого року.
І закликав не замовчувати проблему страждань мільйонів українських дівчат та жінок від домашнього насильства. Нагадавши, де можна отримати безплатну допомогу: 102 – поліція; 0 800 500 335, 116 123 – національна гаряча лінія з запобігання домашнього насильства.
Зауважимо, Євген Клопотенко в інтерв’ю “Факти ICTV” від 14 червня заявив, що має певні психопатичні нахили і справді мріє тримати дівчину у клітці.
Годував її, дивився б, як вона поводиться — це мрія. Просто це соціально-неприпустимо, я не буду цього робити, — повідомив шеф-кухар.
Варто додати, що у 2023 році зареєстровано понад 291 тис. фактів домашнього насильства, що на 20% більше, ніж попереднього року.
- Очільник Національної поліції України Іван Вигівський повідомив, що від початку року до поліції надійшло майже 244 тисячі заяв та повідомлень громадян щодо вчинення домашнього насильства, і це найпоширеніший вид гендерно зумовленого насильства в Україні.
- Мінсоцполітики презентувало новий інструмент, який допоможе вдосконалити протидію домашньому насильству в Україні – дашборд “гарячих ліній”.
- У Великій Британії жінка, яка стверджувала, що її зґвалтував терапевт, отримала понад 200 000 фунтів стерлінгів відшкодування.
Науково-консультативна група з вивчення походження нових патогенів, створена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), не змогла дійти однозначного висновку щодо походження COVID-19. У новому звіті фахівці заявили, що наразі немає переконливих доказів ані на користь версії про витік вірусу з лабораторії, ані щодо природного переходу вірусу від тварини до людини. Попри це, експерти більше схиляються до природного походження SARS-CoV-2.
Початок липня в Україні мине під знаком погоди з характером – трохи вітерцю, трохи тепла і зовсім небагато справжньої спеки. У перші дні тижня ми опинимося між двома атмосферними системами: антициклон із Західної Європи поступово тисне на нас своєю сухою рукою, а циклон із північного сходу ще трохи подме 1–2 липня, переважно в східних і північно-східних регіонах.
У зарубіжних дослідженнях сонний параліч (sleep paralysis) – стан, коли свідомість прокинулась, а тіло досі “спить” – називають швидкоплинним, але важким епізодом, іноді супроводжуваним тиском на грудну клітину, страхом і галюцинаціями. Хоч стан не небезпечний, він може застати зненацька і налякати.
Роман Грибов – черкащанин і морпіх, який став відомим на весь світ завдяки фразі “рускій воєнний корабль, іді на…” – повідомив про своє звільнення з лав Військово-морських сил Збройних сил України.
Станом на 1 липня 2025 року російська армія втратила на війні проти України понад 1 мільйон військових. За даними Генерального штабу Збройних сил України, загальні бойові втрати особового складу противника з 24 лютого 2022 року орієнтовно склали 1 020 980 осіб. За минулу добу ліквідовано ще 970 окупантів.