Невідома хвороба в Конго: понад 50 загиблих

Джерело: Associated Press

Всесвітня організація охорони здоров’я разом із лікарями Республіки Конго зафіксували понад півсотні смертей на північному заході країни, спричинених невідомою хворобою.

Медичний директор лікарні Бікоро та регіонального центру моніторингу Серж Нгалебато повідомив Associated Press, що у більшості випадків від появи симптомів до смерті минає лише 48 годин і “це те, що дійсно викликає занепокоєння”.

Останній спалах захворювання в Конго розпочався 21 січня. Відтоді зареєстровано 419 випадків, з яких 53 – летальні.

За інформацією африканського офісу ВООЗ, перший спалах у місті Болоко розпочався після того, як троє дітей з’їли кажана та померли протягом 48 годин від симптомів геморагічної лихоманки.

Давно існує занепокоєння щодо передачі хвороб від тварин до людей у регіонах, де вживають диких тварин. У 2022 році ВООЗ повідомила, що кількість таких спалахів в Африці за останні десять років зросла більш ніж на 60%.

9 лютого в місті Бомате розпочалася друга хвиля захворюваності на невідому хворобу. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила, що для аналізу до Національного інституту біомедичних досліджень у Кіншасі, столиці Демократичної Республіки Конго, надіслали зразки від 13 пацієнтів.

Результати тестів виявили, що всі зразки були негативними на лихоманку Ебола та інші поширені геморагічні захворювання, зокрема вірус Марбург. Натомість у деяких випадках було підтверджено наявність малярії.

Минулого року в іншому регіоні Конго подібну грипоподібну хворобу, яка спричинила загибель десятків людей, також діагностували як малярію.

Пентагон звільнить керівника апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспера через скандал, пов’язаний із витоком інформації в месенджері Signal.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що відмова Росії від пропозиції США про повне тимчасове припинення вогню на 30 днів триває вже 39 днів.

Чиновник, знайомий із планом, повідомив, що адміністрація Трампа готова визнати Крим російським як частину пропозиції США щодо припинення війни в Україні.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.