Невідома хвороба в Конго: понад 50 загиблих

Джерело: Associated Press

Всесвітня організація охорони здоров’я разом із лікарями Республіки Конго зафіксували понад півсотні смертей на північному заході країни, спричинених невідомою хворобою.

Медичний директор лікарні Бікоро та регіонального центру моніторингу Серж Нгалебато повідомив Associated Press, що у більшості випадків від появи симптомів до смерті минає лише 48 годин і “це те, що дійсно викликає занепокоєння”.

Останній спалах захворювання в Конго розпочався 21 січня. Відтоді зареєстровано 419 випадків, з яких 53 – летальні.

За інформацією африканського офісу ВООЗ, перший спалах у місті Болоко розпочався після того, як троє дітей з’їли кажана та померли протягом 48 годин від симптомів геморагічної лихоманки.

Давно існує занепокоєння щодо передачі хвороб від тварин до людей у регіонах, де вживають диких тварин. У 2022 році ВООЗ повідомила, що кількість таких спалахів в Африці за останні десять років зросла більш ніж на 60%.

9 лютого в місті Бомате розпочалася друга хвиля захворюваності на невідому хворобу. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила, що для аналізу до Національного інституту біомедичних досліджень у Кіншасі, столиці Демократичної Республіки Конго, надіслали зразки від 13 пацієнтів.

Результати тестів виявили, що всі зразки були негативними на лихоманку Ебола та інші поширені геморагічні захворювання, зокрема вірус Марбург. Натомість у деяких випадках було підтверджено наявність малярії.

Минулого року в іншому регіоні Конго подібну грипоподібну хворобу, яка спричинила загибель десятків людей, також діагностували як малярію.

У Військово-технічному випробувальному інституті в Загор’ї, Словаччина, стався вибух під час випробувальних стрільб. Унаслідок інциденту двоє людей отримали поранення.

168 громадських організацій звернулись до РНБО з закликом скасувати санкції проти пʼятого президента та лідера “Євросолідарності” Петра Порошенка.

Діабет – це хронічне захворювання, яке змінює спосіб життя і вимагає постійного контролю. Однак попри всі складнощі, з ним можна жити повноцінно та щасливо. Що важливо знати про це захворювання? Як правильно діагностувати, лікувати та управляти діабетом? В інтерв’ю з дитячою лікаркою-ендокринологинею Кириченко Марією Олександрівною розвінчуємо популярні міфи, обговорюємо новітні методи лікування та даємо поради людям, які живуть з діабетом.

Наразі в Україні майже 380 000 поранених. Деякі поранені солдати вирішили повернутися до лав війська, щоб воювати з Росією. Багато хто посилається на моральний обов’язок. Інші відчувають, що мають щось довести, або що вони знайшли своє призначення.

Посольство РФ у Лондоні зреагувало на новий пакет санкцій Великої Британії, назвавши його “незаконним” та наголосивши, що чимало тих, кого торкнулись обмеження, “не мають стосунку до конфлікту”.