Неякісний одяг для військових на 140 млн: на Дніпропетровщині судитимуть командира частини
Джерело: пресслужба ДБР
Працівники ДБР завершили розслідування стосовно командира однієї з військових частин Дніпропетровської області, котрий державним коштом організував закупівлю для підлеглих партії неякісного одягу на майже 140 млн гривень.
Військовий провів оборудку з приватним підприємством, котре займалась перепродажем продукції низької якості. Договір уклали без тендера з передоплатою у 30% від загальної вартості контракту.
Після передоплати військова частина отримала лише частину якісного одягу, а на майже 140 млн гривень підприємство постачило одяг, який не відповідав жодним стандартам якості та наражав захисників на небезпеку. Керівництво частини, попри ризики, підписало необхідні документи та здійснило повну оплату за неякісний товар.
Відтак командир частини обвинувачується у недбалому ставленні до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці (ч. 4 ст. 425 КК України). Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.
Зауважується, що з метою відшкодування збитків державі у військового арештовано три земельні ділянки, два житлові будинки та три квартири на Дніпропетровщині та Київщині.
Досудове розслідування щодо директора приватного підприємства, яке поставило такий одяг, триває.
- Працівники ДБР затримали та доставили в Київ командира 211-ї понтонно-мостової бригади, причетної до знущань з військових. За даними слідства, він покривав злочини проти бійців.
- У Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП після того, як за нього внесли заставу у 39,364 млн гривень.
- Колишній керівник Одеського обласного ТЦК та СП, як виявило слідство, замість служби їздив відпочивати в Іспанію та на Сейшели. Для виїзду за кордон протягом 2022-2023 років він удавав військового, який зазнав поранення на фронті.
Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень. Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.
22 квітня посла Китаю в Україні Ма Шенкуня запросили до Міністерства закордонних справ, аби передати докази участі громадян КНР у війні РФ проти України.
Росія відмовилася виконати вимоги президента Дональда Трампа щодо припинення війни проти України. Намагаючись затягнути переговори, прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив журналістам, що встановлення “жорстких дедлайнів” — це “марна справа”.
Військовослужбовець, боєць 3-ої окремої штурмової бригади ЗСУ, український комік Віктор Розовий встав з крісла колісного і зробив перші кроки після осколкового поранення голови на фронті.