Нідерландська компанія Yandex NV продала свій російський підрозділ та вийшла з РФ

Джерело: BBC

Нідерландська компанія Yandex NV продала свій бізнес у Росії – зокрема пошукову систему “Яндекс” – та заявила про вихід з російського ринку.

Бізнес було продано за 475 млрд рублів (5,2 млрд доларів), що набагато нижче ринкової ціни, яка у 2021 році сягала 30 млрд доларів.

Таким чином, після продажу російський бізнес “Яндексу” повністю належить РФ.

У Росії привітали продаж компанії, наголосивши, що він став результатом довгого періоду планувань та перемовин, які тривали понад 18 місяців.

“Це саме те, чого ми прагнули досягти декілька років тому, коли “Яндекс” опинився під загрозою поглинення західними IT-гігантами”, – сказав заступник глави парламентського комітету РФ з інформаційної політики Антон Горєлкін.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну наприкінці лютого 2022 року, чимало іноземних компаній покинули російський ринок, часто продаючи свій бізнес на невигідних умовах.

Попри те, що “Яндекс” у РФ позиціює себе як незалежного від Кремля, у його пошуковій системі немає жодних згадок про воєнні злочини армії РФ в Україні щодо цивільного населення.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.