Нідерланди мають намір передати Україні на шість винищувачів F-16 більше

Джерело: міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен

Для України планують підготувати ще шість додаткових винищувачів F-16. Нідерланди загалом передадуть 24 борти.

“Міністерство оборони Нідерландів готує до постачання Україні ще шість винищувачів F-16, – йдеться в заяві. – Перевага України в повітрі має важливе значення для протидії російській агресії”.

31 січня Кайса Оллонґрен зазначила, що країна зможе спорядити Україні винищувачі F-16 вже цього року. 

Довідка. У  грудні 2023 року президент Володимир Зеленський повідомив, що вже Нідерланди ухвалили рішення стосовно підготовкт перших 18 винищувачів F-16 для передачі Україні.

30 серпня 2023 року міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила, що її країна спільно Румунією домовились створити Центр тренування пілотів винищувачів F-16.

Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів. Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський, – це всі літаки цього класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.

  • 19 листопада 2023 року Володимир Зеленський повідомив, що на 2024 рік Нідерланди погодили понад 2 мільярди євро військової допомоги Україні.
  • На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
  • Нідерланди виділять 87 мільйонів євро на закупівлю артилерійських снарядів для України. Тоді як 25 мільйонів євро скерують до Міжнародного фонду для України на придбання обладнання. Уряд також інвестує 10 мільйонів євро в покращення кіберзахисту України, повідомила міністерка оборони Кайса Оллонгрен.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.