Нідерланди мають намір передати Україні на шість винищувачів F-16 більше

Джерело: міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен

Для України планують підготувати ще шість додаткових винищувачів F-16. Нідерланди загалом передадуть 24 борти.

“Міністерство оборони Нідерландів готує до постачання Україні ще шість винищувачів F-16, – йдеться в заяві. – Перевага України в повітрі має важливе значення для протидії російській агресії”.

31 січня Кайса Оллонґрен зазначила, що країна зможе спорядити Україні винищувачі F-16 вже цього року. 

Довідка. У  грудні 2023 року президент Володимир Зеленський повідомив, що вже Нідерланди ухвалили рішення стосовно підготовкт перших 18 винищувачів F-16 для передачі Україні.

30 серпня 2023 року міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила, що її країна спільно Румунією домовились створити Центр тренування пілотів винищувачів F-16.

Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів. Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський, – це всі літаки цього класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.

  • 19 листопада 2023 року Володимир Зеленський повідомив, що на 2024 рік Нідерланди погодили понад 2 мільярди євро військової допомоги Україні.
  • На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
  • Нідерланди виділять 87 мільйонів євро на закупівлю артилерійських снарядів для України. Тоді як 25 мільйонів євро скерують до Міжнародного фонду для України на придбання обладнання. Уряд також інвестує 10 мільйонів євро в покращення кіберзахисту України, повідомила міністерка оборони Кайса Оллонгрен.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.