Нідерланди скерують 122 млн євро на військову допомогу Україні

Джерело: пресслужба уряду Нідерландів

Нідерланди виділять 87 мільйонів євро на закупівлю артилерійських снарядів для України. Тоді як 25 мільйонів євро скерують до Міжнародного фонду для України на придбання обладнання. Уряд також інвестує 10 мільйонів євро в покращення кіберзахисту України, повідомила міністерка оборони Кайса Оллонгрен.

Зазначається, що пожертвування є результатом консультацій Контактної групи з питань оборони України (UDCG), до складу якої входять 50 країн-партнерів, котрі допомагають купувати озброєння для захисту від РФ.

Раніше Нідерланди внесли 100 мільйонів євро в IFU, ініціативу Сполученого Королівства. За кошти фонду закуплено ЗРК, боєприпаси та запчастини. Обладнання закуповується безпосередньо у виробника, що дозволяє швидше передавати його в Україну і бюджет використовується оптимально.

Також Нідерланди виділили 130 мільйонів євро на артилерійські снаряди для очолюваного Німеччиною фонду для закупівлі 155-мм снарядів, які дуже потрібні Україні.

Дуже важливо підтримувати Україну не лише в короткостроковій, але й у довгостроковій перспективі, – наголосила Оллонгрен. – Зараз важливо показати, що ми допомагаємо Україні. Вони борються за свою країну та за цінності, які ми поділяємо: самовизначення, свобода, рівність, права людини.

Зауважимо, на засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди. Новий учасник коаліції одразу зробив внесок у розмірі 10 мільйонів євро.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.